Koniec 100-ročnej éry. Transakcia za 8 miliárd dolárov navždy zmení tvár Hollywoodu

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Koniec vyše 100-ročnej éry Paramountu

Spoločnosti Skydance a Paramount oznámili, že uzavreli konečnú dohodu o vytvorení spoločnosti New Paramount. Do novej spoločnosti investujú akcionári Skydance viac ako 8 miliárd amerických dolárov a efektívne tým prevezmú kontrolu nad celou spoločnosťou Paramount, ktorá vlastní viaceré legendárne tituly a značky.

Súčasťou transakcie je aj akvizícia spoločnosti National Amusements, ktorá vlastní kontrolný balík akcií spoločnosti Paramount. Nasledovať bude zlúčenie spoločností Skydance a Paramount Global.

Vedenia novej spoločnosti sa ujme generálny riaditeľ Skydance David Ellison. Prezidentom sa stane Jeff Shell.

Paramount vlastní filmové štúdio Paramount, televízne štúdio CBS a streamovaciu platformu Paramount+. Okrem toho vlastní televízne kanály Nickelodeon, Comedy Central, MTV a iné. Držia taktiež práva na známe značky, vrátane sérií Mission: Impossible, Top Gun, Star Trek a množstvo ďalších titulov.

Mission: Impossible Odplata - Prvá časť RECENZIA
TMDB

Cieľom Skydance ako investora bude „posilniť a oživiť kľúčové značky Paramount a CBS.“ Hlavná obsahová platforma Paramount bude vylepšená a poháňaná modernizovanou infraštruktúrou pre vysielanie televíznych kanálov. Plánujú tiež zmeniť postavenie spoločnosti Paramount na trhu s cieľom zlepšiť ziskovosť, podporiť stabilitu a nezávislosť tvorcov a umožniť väčšie investície do rýchlejšie rastúcich digitálnych platforiem – menovite streamovacej služby Paramount+.

Vzniká nový mediálny hráč

Nový Paramount bude kreatívnou destináciou pre rozprávačov príbehov zameranou na poskytovanie obsahu najvyššej kvality,“ informujú spoločnosti v tlačovej správe.

Transakcia znamená koniec viac ako 100-ročnej spoločnosti Paramount ako jednej z najikonickejších hollywoodskych produkčných spoločností. Vedenie však sľubuje, že zachová jej odkaz a pritom umocní postavenie CBS ako zdroja správ a zábavy. Zachováva tiež pracovné miesta a chráni vlastníctvo ikonických značiek a titulov.

Spoločnosť Skydance ako dlhoročný produkčný partner Paramountu dobre pozná Paramount a má jasnú strategickú víziu a zdroje na to, aby ho posunula do ďalšej fázy rastu. Veríme v Paramount a vždy budeme,“ povedala Shari Redstone, predsedníčka spoločnosti Paramount.

Nová spoločnosť po fúzii bude mať hodnotu 28 miliárd amerických dolárov a bude silnou konkurenciou pre iné veľké štúdiá. V tlačovej správe okrem iného spomínajú plánované videoherné tituly Skydance značiek Marvel a Star Wars, za ktorými stoja ich dve vlastné herné vývojárske štúdiá. Nová spoločnosť by mala otvoriť možnosti aj v tomto sektore. Skydance tým nepriamo naznačilo, že budú vyvíjať hry s použitím známych značiek Paramountu.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -