Oscarový Parazit dostane seriál od HBO. Tešiť sa môžeme až na šesť hodín príbehu

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Juhokórejský film Parazit prepísal históriu. Stal sa vôbec prvou neanglicky hovoriacou snímkou v dejinách kinematografie, ktorá vyhrala Cenu Akadémie v kategórii najlepší film. Režisér Bong Joon Ho si domov odniesol aj ďalšie tri zlaté sošky za najlepšiu réžiu, najlepší celovečerný cudzojazyčný film a najlepší pôvodný scenár.

Na päty mu nesiahal dokonca ani Joker, ktorý dostal neuveriteľných 11 nominácií a premenil z nich len dve. Nečakane za ním zaostávala aj vojnová dráma 1917, ktorá bola veľkým favoritom na najlepší film a najlepšiu réžiu. Kórejský Parazit si jednoducho ukradol všetku pozornosť na seba a režisér sa počas noci hneď niekoľkokrát priznal, že bude šťastie zapíjať až do rána.

Parazit
Zdroj: theverge.com

Limitovaný seriál Parazit od HBO

My sa môžeme tešiť spolu s ním, pretože skvostný príbeh Parazita dostane predĺženú verziu. Ešte v polovici januára režisér Bong Joon Ho prezradil, že plánuje natočiť 6 hodinový film, ktorý bude rozdelený do limitovanej série pre stanicu HBO. Presnejšie sa bude jednať o 6 hodinovú verziu Parazita, pretože režisér nedokázal zmestiť do celovečerného filmu všetky jeho nápady.

Mal som všetky tieto dôležité nápady nahromadené odvtedy, čo som začal písať scenár,“ prezradil režisér portálu TheWrap.Jednoducho som nedokázal zahrnúť všetky tieto nápady do dvoch hodín filmu, takže sú všetky uložené v mojom iPade a mojim cieľom s touto limitovanou sériou je vytvoriť 6 hodinový film.

Parazit
Zdroj: thenation.com

Pre príklad, keď sa originálna gazdiná Mun Gwang (Lee Jung Eun) vrátila naspäť neskoro v noci, niečo sa stalo s jej tvárou. Dokonca sa jej na to spýtal aj jej manžel, no ona nikdy neodpovedala,“ vysvetlil režisér. „Ja viem, prečo mala tie jazvy na jej tvári. Mám pre to príbeh a odhliadnuc od toho, ako vedela o existencii tohto bunkru? Aký mala vzťah s architektom, keď o bunkri vedela? Takže mám všetky tieto skryté príbehy, ktoré som si nahromadil.“ dodal.

Na seriálovej adaptácii bude Bong Joon Ho figurovať ako výkonný producent po boku Adama McKaya, ktorý produkoval aj americký seriál Succession. Zatiaľ nevieme, či bude potenciálny projekt v Angličtine alebo Kórejčine.

Zaslúžil si podľa vás Parazit Oscara za najlepší film? Vaše názory nám dajte vedieť do komentárov.

Zdroj: thewrap.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -