Patch Ghost of Tsushima opravuje niekoľko nepríjemných chýb. Ovládanie bude razom príjemnejšie

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Vykúpenie samuraja

Žijeme v digitálnej dobe a preto nie je ničím nezvyčajným, že sa hry výrazne, či menej zásadne upravujú i po oficiálnom vydaní. Vývojári sa snažia opravovať bugy, zamedziť chybám, pridávať funkcie, či obohatiť ponuku hrateľnosti. Nový patch pre tematicky originálny hit Ghost of Tsushima prichádza s opravami nepríjemných problémov.

Nie, tentokrát vás nepotešíme oznámením kooperačného režimu s novými misiami a pravdepodobne i príbehom pre dvoch statných bojovníkov. Aktuálne vydaný patch sprevádzajú omnoho menšie fanfáry, avšak mnohí hráči ho nepochybne ocenia.

Patch 1.07 podľa správ opravuje niekoľko problémov s pohybom, ktoré hru sprevádzali od jej oficiálneho vydania dňa 17. júla 2020.

Patch Ghost of Tsushima opravuje ovládanie

Niektorí z nás poznajú situáciu, kedy sa postavička v hre hýbe i bez toho, aby ste výrazne tlačili na analógovú páčku. Ďalší sa zasa stretli s nepríjemnosťou, kedy vehementne vyvíjali tlak na páčky, avšak herný charakter takmer vôbec neregistroval vonkajšie pokyny.

Ide o pomerne bežný problém, ktorý súvisí s mnohými faktormi. Vývojári si mohli nechať priveľkú rezervu, čiže hra začína registrovať pohyb páčky až v neskoršej fáze. Prípadne majú používatelia z častého používania mierne naklonenú jednu z páčok, no a tým pádom sa virtuálny hrdina hýbe i v situáciách, kde by mal iba stáť. Každopádne, tradične riešia hráči podobný problém úpravou deadzone nastavenia.

Nanešťastie, v prípade, že ste sa vydali do nastavení Ghost of Tsushima, žiadnu úpravu takzvanej mŕtvej zóny (Deadzone) ste nenašli. Z nejakého dôvodu vývojársky tím Sucker Punch Productions nepridal túto tradičnú a vlastne roky využívanú funkciu.

Patch Ghost of Tsushima (august)
Zdroj: androidcentral.com

Prostredníctvom oficiálneho Twitter príspevku autori potvrdili, že nový patch túto možnosť konečne pridáva. Ak ste teda mali problém s ovládaním Jina Sakaia, momentálne vám už nebude prekážať.

Okrem toho má byť opravených niekoľko ďalších technických chýb, ktoré ale podľa všetkého nie sú až tak zásadné.

Privítate nový patch s radosťou, prípadne ste sa nestretli s problémami, ktoré by sťažovali ovládanie? Dajte nám vedieť prostredníctvom komentárov. 

Zdroj: vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -