FilmyNETFLIX

Režisérka filmu Päťdesiat odtieňov sivej ľutuje, že snímku vôbec natočila. Na vine sú nezhody pri produkcii!

Po dokončení práce na debutovej časti filmovej série Päťdesiat odtieňov sa mala režisérka Sam Taylor-Johnson zmocniť natáčania aj nasledujúcich dielov. 50 ročná filmárka však po vydaní prvého filmu oznámila, že od série odstupuje. Vzdala sa teda možnosti natočiť dve pokračovania. Bola nahradená režisérom Jamesom Foleyom, ktorý zrežíroval Päťdesiat odtieňov temnoty a momentálne pracuje na treťom a záverečnom dieli, ktorý vyjde budúci rok. Taylor-Johnson nám ale teraz odhaľuje skutočný dôvod jej odstúpenia od filmovej série. Mnohých jej rozhodnutie totižto šokovalo, vzdať sa takej obrovskej príležitosti je pre filmárov často neslýchané. Ako sa však ukazuje, na vine boli nezhody počas produkcie.

päťdesiat odtieňov sivej

Zdroj: comingsoon.net

Nie vždy je na vine režisér

V rozhovore s portálom The Sunday Times sa Taylor-Johnson priznala, že práce na prvom filme ju vyčerpali. Dôvodom boli neustále hádky s producentkou E.L. James, ktoré sa točili okolo kreatívneho smeru snímky. Taktiež dodáva, že ak by sa mala znova rozhodnúť, či si týmto procesom prejsť, jednoducho by odmietla:

Prešla by som si tým znova, ak by som vedela, čo ma čaká? Samozrejme že nie. Bola by som naštvaná. Neustále som sa trápila a pri produkcii bolo mnoho hádok, ktorých počiatkom bol môj dobrý úmysel všetko urobiť správne. Všetkých mám rada – a som naozaj zmätená, ak ma niekto nemá rád naspäť. Zmiatla ma E.L. James. Nerozumiem tomu, keď sa mnou človek nenechá viesť a nerozumiem tomu, keď tam nie je žiadna synergia.

Taylor-Johnson pokračovala s vyjadrením na túto tému v rozdielnom rozhovore, tentokrát s portálom THR. Režisérka nám odhalila, že producentka James bola zameraná prevažne na uspokojovanie väčšiny fanúšikovskej masy. Filmárka sa však chcela oddialiť od knižnej predlohy a bola ochotná pozmeniť príbeh, len aby priniesla niečo originálne a zaujímavé. Viac, ako uspokojovanie fanúšikov ju totiž zaujímalo natočenie kvalitného filmu, ktorý by si užili aj nadšenci tohoto umenia.

päťdesiat odtieňov sivej

Zdroj: comingsoon.net18

Päťdesiat odtieňov sivej bol hit z finančného hľadiska. Po dobu viac, ako dvoch rokov vydržal na prvej priečke ženou-režírovaného filmu s najvyšším debutom. Otvárací víkend totižto zaznamenal nádherné tržby 85,1 miliónov dolárov. Prekonať túto sumu a stať sa novým držiteľom tohoto titulu sa podarilo až novej Wonder Woman od Patty Jenkins so 103 miliónovým debutom. Nanešťastie však Päťdesiat odtieňov pohorel z kritického hľadiska – a teraz už vieme, prečo – naďalej už teda nemá zmysel nadávať na režisérku Sam Taylor-Johnson.

Režisérka sa bezpochyby poučila a svoju minulosť necháva za sebou. Na dohľad má teraz nové projekty, pri ktorých jej nebude nikto rozkazovať a z kreatívneho hľadiska bude mať voľnosť. Jej nový dramatický seriál Gypsy premiéruje na Netflixe už 30. júna.

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Filmy

  Pripravuje sa film s názvom Chosen Ones, ktorý vznikne podľa knižnej predlohy od autorky Divergencie. Dočkáme sa pokračovania, alebo ide o úplne nový príbeh?

  Filmy

  Originálny scenár filmu Rýchlo a zbesilo sa prerábal kvôli herečke Michelle Rodriguez

  Filmy

  Film Jumanji 4 je potvrdený a určite nás nebude nudiť. Čo môžeme čakať?

  FilmyTrailery

  Režiséri Avengers: Endgame prichádzajú na Netflix s akčnou peckou s Chrisom Hemsworthom

  Pridaj komentár