Uniknuté patenty odhaľujú dizajn konzoly PlayStation 5! Ako bude vyzerať?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Aktuálna generácia herných konzol už dosluhuje a my nedočkavo čakáme na oznámenie tej ďalšej. Už budúci rok by sme sa mali dočkať konzoly Sony PlayStation 5, ktorá bude silnejšia ako kedykoľvek predtým. Jej hardvérové špecifikácie by mali prekonať aj silnejšie herné počítače, takže si tituly ako napríklad Cyberpunk 2077 užijeme v tej najlepšej možnej kvalite.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Ako bude teda táto herná mašina vyzerať? Oficiálne zatiaľ nič nebolo potvrdené, no na svetlo sveta sa dostali patentové dokumenty, ktoré odhaľujú jej potenciálny dizajn. Na základe nich to vyzerá tak, že sa okrem futuristických špecifikácií dočkáme aj futuristického vzhľadu. Každopádne, presvedčte sa na vlastné oči.

Uniknutý dizajn konzoly PlayStation 5

Žiadosť o patentovanie tohto dizajnu bola podaná v Brazílii ešte späť v máji. Tieto dokumenty potom 13. augusta zverejnila World Intellectual Property Office (WIPO). Hneď vtedy sa ich chytil tím z portálu Let’s Go Digital, ktorí z nich vytvorili realistické 3D rendery. Mužom, ktorý pravdepodobne stojí za týmto dizajnom, je Yushiro Ootori – riaditeľ technického úseku v Sony.

Veľmi zaujímavým prvkom je výsek na hornej časti konzoly, ktorý by mal pravdepodobne slúžiť na ventiláciu. Predsa len pôjde o ich najsilnejšiu konzolu vôbec. Spoločnosť dokonca prezradila, že špeciálne upravené a prispôsobené SSD spraví konzolu PS5 až desaťkrát rýchlejšou, než bol jej predchodca.

Podľa patentov sa dočkáme piatich USB portov na prednej strane, zatiaľ čo vzadu budú ďalšie dva. Na prednej strane sa taktiež nachádzajú dotykové tlačítka, ktorými sa bude pravdepodobne ovládať Blu-Ray mechanika. Ako sme však spomenuli vyššie, nič nie je oficiálne potvrdené.

Na sociálnej sieti sa k tomu vyjadril iba herný vývojár Matthew Stott zo štúdia Codemasters. Ten prezradil, že ide o dev kit, a že niekoľko ich majú aj v kancelárii. Jeho príspevok bol neskôr zo sociálnej siete vymazaný. Dev kity pomáhajú vývojárom dizajnovať hry pre nadchádzajúce konzole. Nemusí teda ísť o presnú podobu výsledného produktu, no ten by mal byť podobný.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Čo hovoríte na tento futuristický dizajn konzole PlayStation 5? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: interestingengineering.com, digitaltrends.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -