REKLAMA

HBO prichádza s novým trailerom na ich pripravovanú drámu s názvom Paterno. O nej ste mohli u nás čítať ešte minulé leto. Tvárou filmu je samotný oscarový Al Pacino, takže sa môžeme tešiť na poriadnu dávku kvality. Tak ako to je u tohto herca známe, aj tentokrát sa do svojej postavy vžil najlepšie, ako mohol. Pravdepodobne nás čaká rovnako kvalitný životopisný film, ako tomu bolo pri filmoch Doktor Smrť a Phil Spector. Na premiéru filmu si počkáme už len niečo vyše mesiaca, dátum premiéry je určený na 7. apríla.

Zdroj: comingsoon.net

Paterno trailer

Film sa zameriava na postavu menom Joe Paterno, trénera amerického futbalu na Pensylvánskej univerzite. Avšak to v dôsledku škandálu sexuálneho zneužívania, ktorý sa točí okolo asistenta trénera menom Jerry Sandusky. Po tom, čo sa stal trénerom s najväčšou úspešnosťou v histórii univerzitného futbalu (amerického), je Paternov odkaz ohrozený a je nútený čeliť otázkam inštitucionálneho neúspechu v súvislosti s obeťami.

REKLAMA

Sandusky bol odsúdený na 3060 rokov väzenia po desiatkach obvinení zo zneužívania a týrania detí. Trailer nám ukazuje rôzne konfrontácie, v ktorých Paterno čelí jednotlivcom. Tých zaujíma, čo všetko vedel o Sanduskyho zneužívaní, ako aj podpore, ktorú dostal od mnohých z univerzity.

Hoci je Al Pacino považovaný za jedného z najlepších hercov všetkých čias, za posledných pár rokov sme ho v kinematografii moc nevideli. Ale netreba zabúdať na jeho úspech z 2010, kedy získal ocenenia Emmy a SAG za jeho postavu Dr. Jacka Kevorkian vo filme Doktor smrť. Už vtedy spolupracoval s HBO a taktiež s Barrym Levinsonom, ktorý je zároveň aj režisérom Paterna. Trailer nám naznačuje, že podľa všetkého opäť uvidíme skvelý výkon hodný Oscara.

V hlavnej roli filmu uvidíme Al Pacina ako trénera Joea Paterna. Ďalej sa v obsadení ukážu mená ako Jim Johnson, ktorý stvárni asistenta trénera, Riley Keough, Annie Parisse, Greg Grunberg, Kathy Baker, či Tess Frazer.

Paterno trailer
Zdroj: comingsoon.net

Rolu režiséra Paterna má na starosti Barry Levinson. Ten sa bude odrážať od scenáru, ktorý vytvorili Debora Cahn a John C. Richards. Barry Levinson sa zároveň postará aj o výkonnú produkciu filmu, a to s pomocou Jasona Sosnoffa, Toma Fotanu, Edwarda R. Pressmana, Ricka Nicitu a taktiež Lindsay Sloane. O produkciu sa postará Amy Herman v spolupráci so spoločnosťou Sony Pictures Television.

Tešíte sa na film? Uvidíme podľa vás opäť neuveriteľný výkon oscarového Al Pacina? Napíšte nám vaše názory do komentárov!