Oficiálne: Peaky Blinders sa vrátia a dostanú vlastný Netflix film

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Nové informácie o Peaky Blinders filme

Svet anglických gangsterov sa čoskoro rozrastie o film na Netflixe. Prostredníctvom Variety dorazili samé dobré správy pre fanúšikov Peaky Blinders (Gangy z Birminghamu), pričom poznáme aj meno režiséra. Tým sa stane Tom Harper, ktorý vytvoril prvé epizódy seriálu ešte v roku 2013. Vo filmovom príbehu sa vráti taktiež aj postava Tommy Shelbyho, ktorého stvárnil teraz už Oscarom ocenený Cillian Murphy.

Zdá sa, že Tommy Shelby so mnou ešte neskončil… Je veľmi potešujúce znova spolupracovať so Stevenom Knightom a Tomom Harperom na filmovej verzii ‚Peaky Blinders.‘ Toto je pre vás, fanúšikovia,“ povedal Murphy.

Seriál začal pôvodne na BBC Two, no s pribúdajúcou obľubou sa jeho posledné dve série už odvysielali na BBC One. Najväčší rozmach seriálu prišiel ale potom, čo ho do svojej ponuky pridal Neftlix. Jeho popularita vtedy ohromne vzrástla, čo jednoznačne otvorilo cestu aj ďalším projektom. A práve s Netflixom teraz spoločnosť BBC Film spolupracuje na Peaky Blinders filme.

Má všetko pre zaručený úspech

Zatiaľ nepoznáme detaily príbehu, ktorý vo filme uvidíme. Scenár však písal tvorca samotného seriálu Steven Knight. Ansámbel celého projektu tak tvoria 3 najdôležitejšie mená, ktoré pomohli definovať úspech Peaky Blinders: scenárista a tvorca Knight, titulný herec Murphy a režisér Harper.

Je vzrušujúce sa opäť spojiť so Steveom a Cillianom a priniesť film divákom po celom svete na Netflixe,“ dodal režisér Tom Harper.

tommy shelby peaky blinders cillian murphy
Zdroj: BBC One

Scenárista ešte pred vydaním finálnej série Peaky Blinders v roku 2022 prezradil, že on sám už vie, o čom bude ďalšie pokračovanie. Hovoril tiež, že čo sa udeje vo filme zadefinuje budúcnosť sveta Peaky Blinders. Detaily o príbehu sú však stále prísne strážené a v podstate o ňom nič nevieme. Nové informácie sa dozvieme pravdepodobne po začiatku produkcie neskôr tento rok.

Svet birminghamských gangsterov sa ďalej rozrastá

Okrem filmu sú aktuálne vo výrobe aj dva nové Peaky Blinders seriály. Prvým z nich je príbeh, ktorého dej sa bude odohrávať v prvej polovici 20. storočia v Bostone.

Druhý seriál sa zameria na Polly Gray, najdôležitejšiu ženu zo Shelbyovcov. Tú si v pôvodnom seriáli zahrala už zosnulá Helen McCrory, a tak zrejme pôjde o prequel, ktorý sa zameria na mladšiu verziu tejto postavy.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -