Peňaženku ani mobil už nepotrebujete. Revolučná platobná novinka dorazila na Slovensko

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Slováci môžu platiť úplne novým spôsobom

Digitálna banka mBank sa spojila s partnermi Mastercard a Niceboy, a ako prvá na Slovensku uviedla na trh platobný prsteň s podpornými službami, vrátane distribúcie.

Platobný prsteň rozširuje portfólio služieb, ktoré slúžia ako alternatívy k používaniu fyzickej platobnej karty. Google Pay, Apple Pay, Xiaomi Pay, bezkontaktné platby analógovými hodinkami SwatchPAY! alebo virtuálne karty sa u Slovákov osvedčili a teraz prichádza ďalší spôsob platenia, ktorý funguje napríklad v Nemecku alebo vo Švédsku.

„Prsteň máte stále na ruke a môžete ho kedykoľvek použiť. Keby ste ho náhodou stratili alebo nemohli nájsť, stačí si v mobilnej aplikácii jednoducho z prsteňa odobrať platobnú kartu, prípadne ju dočasne deaktivovať,“ vysvetľuje Martin Podolák, riaditeľ produktovej a procesnej divízie mBank Slovensko a Česká republika.

K dispozícii už čoskoro

Samotné platobné prstene budú od 10. júna k dispozícii v troch variantoch – bielom s lesklým prevedením a čiernom s lesklým alebo brúseným prevedením. Sú navrhnuté tak, aby boli univerzálne štýlové a hodili sa ku každému outfitu. Užitočné budú obzvlášť v situáciách, kedy so sebou nechcete alebo nemôžete mať mobil či kabelku.

mBank túto novinku prináša v spolupráci s dvoma silnými partnermi – Mastercard a Niceboy. Mastercard má na starosti certifikáciu a správne procesovanie platby, zatiaľ čo česká firma Niceboy dodáva samotný hardvér.

Niceboy je výrobca elektroniky, ktorý sa dostal do povedomia väčšiny spotrebiteľov najmä vďaka bezdrôtovým slúchadlám a reproduktorom. Produktovú ponuku ďalej rozširujú o nové kategórie a okrem segmentu elektroniky do domácnosti sa teraz intenzívne zameriavajú aj na segment inteligentných hodiniek a prsteňov.

Zatiaľ len pre klientov mBank

Službu platobného prsteňa sprostredkováva platobné riešenie Niceboy Pay s vlastnou mobilnou aplikáciou. Práve cez ňu spárujete prsteň s vaším mobilným telefón a priradíte mu platobnú kartu. V exkluzívnej fáze do septembra 2024 budú platobné prstene Niceboy fungovať iba s Mastercard kartami banky mBank. Do budúcnosti česká technologická firma plánuje rozšíriť spoluprácu aj s inými slovenskými bankami.

Predchádzajúce štatistické indikátory nasvedčujú, že platobné prstene budú mať úspech. Záujem o alternatívne platobné metódy totiž rastie exponenciálne.

Z našich dát vieme, že platobné prstene v ľuďoch vzbudzujú záujem a každý štvrtý by ich rád vyskúšal,“ hovorí Jana Lvová, generálna riaditeľka spoločnosti Mastercard pre Slovensko a Českú republiku.

Stačí priložiť ruku a zaplatiť

Prsteň nie je potrebné nabíjať, je vodotesný a platba s ním prebieha rovnako ako s bežnou platobnou kartou. Pri presiahnutí bezkontaktného limitu bude potrebné na platobnom termináli štandardne zadať PIN kód ku karte priradenej k prsteňu.

Do septembra 2024 si tento doplnok môže za 0,10 € exkluzívne zakúpiť 1000 existujúcich klientov mBank, ktorých vyžrebujú. Prvých 1000 nových zákazníkov banky získa prsteň rovnako len za 0,10 €.

Klienti mBank, ktorí nebudú chcieť čakať alebo sa spoliehať na šťastie, si budú môcť prsteň zaobstarať so zľavou za 49 €. Štandardná maloobchodná cena bola nastavená na 80 .

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -