Percy Jackson dostane po štrnástich rokoch ďalšiu sólovú knihu. Kedy vyjde a aký príbeh nám predstaví?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Nová kniha v sérii Percy Jackson

Zvyčajne to býva tak, že za mnohými úspešnými filmami a seriálmi stojí kniha ako predloha. Inak to nie je ani v prípade plánovaného seriálu Percy Jackson and the Olympians, na ktorom pracuje štúdio Disney. Ten sa vyrába podľa knižnej série Percy Jackson, ktorá ma zatiaľ päť kníh, no od budúceho roka sa rozšíri – pribudne k nim totiž nová kniha.

Za knižnou sériou o gréckej mytológii v modernej dobe stojí americký autor Rick Riordan, ktorý neskôr Percyho svet ešte rozšíril. Dostali sme tak trilógiu Kronika Cartera Kana (o egyptskej mytológii), trilógiu Magnus Chase a bohovia Ásgardu (severská mytológia) a aj pár menších kníh. Svet gréckej mytológie dostal voľné pokračovania v podobe piatich kníh zo série Bohovia Olympu a ďalších piatich kníh v podobe série Apolónov pád.

knihy Percy Jackson
Knihy v sérii Percy Jackson; Zdroj: sk.pinterest.com

Percy chce ísť na vysokú, no tak jednoducho to nepôjde

Percy Jackson bol hlavnou postavou vo svojich piatich knihách, pričom sa ukázal aj v sérii Bohovia Olympu, kde bol už ale len jednou zo siedmich hlavných postáv. V sérii Apolónov pád mal už iba vedľajšiu úlohu. Ide však o postavu, ktorá je fanúšikmi milovaná už od jej vytvorenia, a tak nie je prekvapením, že dostane ďalšiu sólovú knihu. Okrem neho sa však zameria aj na jeho blízkych kamarátov.

Ide o Annabeth Chaseovú a Grovera Underwooda, s ktorými prežil väčšinu nebezpečenstiev a úloh vo svojej sérii. A v novej knihe s názvom Percy Jackson & the Olympians: The Chalice of the Gods ich budú čakať ďalšie. Kniha vyjde štrnásť rokov po vydaní piateho dielu Percy Jackson. Zároveň však aj takmer desať rokov po vydaní posledného, piateho dielu série Bohovia Olympu.

Percy Jackson and the Olympians The Chalice of the Gods
Zdroj: readriordan.com

Konkrétny dátum vydania v Amerike je zatiaľ naplánovaný na 26. septembra 2023, no u nás na Slovensku vyjde o niečo neskôr. O čom kniha ale bude? To nám napovedá krátka synopsa:

Po tom, čo niekoľkokrát zachránil svet, Percy Jackson dúfa, že bude mať normálny posledný ročník strednej školy. Bohužiaľ, bohovia s ním ešte neskončili. Percy bude musieť splniť novú úlohu, aby získal potrebný odporúčací list z hory Olymp na prihlášku na Univerzitu v Novom Ríme.

Misia? Pomôcť Ganymedovi, Diovmu nosičovi pohárov, získať jeho stratený pohár skôr, ako sa dostane do nesprávnych rúk. Viete, jeden dúšok z neho môže zmeniť smrteľníka na boha a Zeus by nebol spokojný s týmto výsledkom. Dokážu Percy, Grover a Annabeth nájsť vzácny pohár včas? A ak áno, dokážu odolať jeho špeciálnej sile?

Čo hovoríte na oznámenie novej knihy? Ste fanúšikom mytologických kníh od tohto autora?

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -