Totálna trefa do čierneho. Z nového fantasy seriálu je obrovský divácky hit

Nenechajte si ujsť

Z nového fantasy je veľký hit

Aktualizované 19. januára: Nový seriál Percy Jackson a bohovia Olympu, o ktorý sa postarala služba Disney+, medzi divákmi silne rezonuje. Už pri svojom debute čerstvé fantasy zaznamenalo mimoriadne sľubný štart, keď si ho zaplo viac než 13 miliónov amerických divákov. Číslo sa odvtedy ešte zdvojnásobilo a príbeh mladého hrdinu Percyho Jacksona sa teší obrovskému záujmu.

Ako informuje Deadline, Percy Jackson a bohovia Olympu si na Disney+ za úvodné tri týždne zaplo až 26 miliónov divákov. Narastajúca popularita seriálu značí divácku zvedavosť, ale tiež spokojnosť s prvými epizódami, keďže predplatitelia sa po premiére vrátili aj k ďalším epizódam a pokračujú v sledovaní. V čase písania článku je na Disney+ dostupných šesť častí seriálu, finále prvej série je naplánované na 31. januára.

Zdroj: TMDB

Spoločnosť Disney rovnako uvádza, že každú z doposiaľ odvysielaných epizód si zaplo najmenej 10 miliónov divákov, čo je pre službu veľký úspech. Trendom pri väčšine seriálov je totiž postupná strata diváckej základne.

Nový seriál Percy Jackson je postavený na knižnej predlohe z pera Ricka Riordana. Obľúbená séria o mladom tínedžerovi, ktorému v žilách koluje krv starovekých gréckych bohov, doposiaľ predala viac než 180 miliónov výtlačkov. V Disney už to so spracovaním Riordanovej klasiky raz skúšali, z dvoch natočených filmov sa však vykľuli komerčné pohromy, na ktoré by mediálny gigant najradšej zabudol.

Pôvodný článok:

Streamovacia služba Disney+ práve zarobila na nový globálny hit. Krátko pred Vianocami sa premiéry dočkala adaptácia populárnej knižnej fantasy Percy Jackson a tentokrát Disney trafilo do čierneho. Novinka pred obrazovky prilákala milióny ľudí a zaradila sa medzi historicky najúspešnejšie tituly služby.

Dokáže konkurovať veľkým menám

Takýto scenár sa však nebude písať pri televíznej novinke, ktorá na Disney+ štartovala úvodnou dvojicou epizód 20. decembra. Na seriáli sa priamo podieľal autor kníh Rick Riordan a príchod Percyho Jacksona sprevádzala aj pomerne silná marketingová kampaň. Ako informuje Variety, Percy Jackson a bohovia Olympu má za sebou silnú premiéru. Za prvých šesť dní od štartu si ho na Disney+ pozrelo 13,3 milióna amerických divákov, čím sa nová fantasy zaradí medzi najúspešnejšie premiéry služby v tomto roku.

Ide o významný úspech, keďže Percy Jackson sa v sledovanosti vyrovnal aj veľkým novinkám služby ako Mandalorián, Loki, Ahsoka či detektívke Iba vraždy v budove. Zároveň ide historicky najsledovanejší seriál služby za prvých sedem dní, ktorý vznikol pod hlavičkou Disney Television.

To, že Percy Jackson dokázal v sledovanosti konkurovať aj veľkým televíznym sériám, prichádza ako prekvapenie. Cieľová skupina knižnej fantasy je totiž výrazne nižšia ako je to v prípade Lokiho, Ahsoky či Mandaloriána. Tieto novinky vo veľkom ťažia z už existujúcej masívnej základne divákov. Pre Disney zároveň ide o dobrý signál pre ďalšie plány spoločnosti. Služba Disney+ chce na Percy Jacksonovi postaviť základy svojej novej televíznej franšízy a plánuje natočiť aj ďalšie adaptácie Riordanových kníh.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -