FilmyTrailery

Pokračovanie kultovej Perinbaby prichádza po 34 rokoch s prvou ukážkou

Legendárna a kultová. Presne tieto prídavné mená patria slovenskej rozprávke Perinbaba, ktorá vznikla pod réžiou Juraja Jakubiska ešte v roku 1985. Vianoce sa pomaly ale isto blížia aj bez Martina na bielom koni, pričom nám náladu privodia klasické slovenské a české rozprávky.

My si už Štedrý deň bez Perinbaby ani nevieme predstaviť, no budúci rok sa k nej pridá aj dlho očakávané pokračovanie. Do Vianoc ho v kinách síce vidieť nestihneme, no tie ďalšie si ho už zaručene pozrieme. Dámy a páni, po 34 rokoch prichádza rozprávka Perinbaba a Dva svety aj s návratom režiséra Juraja Jakubiska (Bathory, Tisícročná včela). Na čo sa môžeme tešiť?

Perinbaba 2

Zdroj: slovenka.zenskyweb.sk

O čom bude príbeh filmu Perinbaba 2?

Juraj Jakubisko, režisér a scenárista originálu z roku 1985 a nadchádzajúceho pokračovania neváhal a prezradil nám podrobnosti. Jeho vyjadrenie znie nasledovne: „Príbeh je pokračovaním Perinbaby. Alžbetka ako matka vyšle svojho štrnásťročného syna Lukáša do sveta, aby skúsil šťastie, podobne ako to skúšal pred rokmi jeho otec Jakub. Nebeské bytosti Perinbaba a Zubatá v príbehu ožijú a stanú sa nesmrteľnými vďaka digitálnej technológii.“

Hlavnou postavou tak bude Lukáš, ktorého stvárňuje menovec Lukáš Frlajs. Jeho tvár môžete poznať z rôznych slovenských filmov, seriálov, divadelných hier či YouTube. Jeho hlas zas sprevádzal najrôznejšie postavy vrátane Petera Parkera vo filme Spider-Man: Návrat domov.

Lukáša bude na jeho ceste sprevádzať Lucia, ktorú si strihla mladá herečka Valéria Frištik. Ďalšími tvárami vo filme budú napríklad Ivan Romančík, René Štúr, Dan Nekonečný, Valerie Zawadská, Ľubomír Paulovič, Andrea Verešová, Klára Cibulová, Darja Paulovič a ďalší.

Vďaka pokročilým digitálnym efektom sa vráti aj talianska herečka Giulietta Masina (Perinbaba), ktorá nás navždy opustila ešte v roku 1994. Rovnakým spôsobom vo filme uvidíme aj Zubatú.

Presný dátum vydania zatiaľ nepoznáme, no určite film uvidíme už v prvej polovici roka 2020. Tak čo, ako sa vám zatiaľ pozdáva?

Zdroj: zn.sk, kultura.pravda.sk

Adam Martiš
About author

Volám sa Adam, mám 19 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  FilmyOdporúčame

  Štúdio Warner Bros. odhalilo dátumy vydania filmov Matrix 4 a The Flash

  Filmy

  Film Šťastný nový rok ovládol kiná, je aktuálnou jednotkou návštevnosti

  FilmyVýber šéfredaktora

  Chystá Disney novú Planétu opíc? Režisér šokoval fanúšikov týmto prehlásením

  FilmyOdporúčameTrailery

  Krásna Gal Gadot sa vracia v prvom traileri na film Wonder Woman 1984

  Pridaj komentár