Filmy

Peter Jackson odhaľuje kúsok z jeho nového fantasy s názvom Mortal Engines!

Ešte stále síce nevieme, kedy sa začne produkcia očakávanej adaptácie Mortal Engines, na ktorej spolupracuje a produkuje režisér Peter Jackson, ale dôležitým plusom je obsadenie, ktoré sa pomaly začína zjednocovať. Taktiež sa dozvedáme, že sa do projektu upísal aj Hugo Weaving, avšak zatiaľ len s nešpecifikovanou úlohou. Kedy to celé vypukne nie je teda známe, no Peter Jackson dnes pomocou sociálnych sietí odhalil prvý kúsok koncepčného umenia z tejto fantasy adaptácie. Na ňom si budete môcť všimnúť masívne mesto v pozadí a hlavne sa na nej objavuje jedna z hlavných postáv

Spoznávate tento fantasy svet? zdroj: movieweb.com

Čo nám prezradil tento obrázok? 

Najhoršie na tom je fakt, že k obrázku sme sa nedočkali žiadneho stručného popisu a preto nastal čas na pár konšpiračných teórií. Zdá sa, že postavou v popredí by mohla byť hlavná hrdinka Hester Shaw, ktorú si vo filme zahrá Hera Hilmarová. Jej pohľad je zaostrený na jedno z takzvaných “miest na kolesách“, okolo ktorých by sa mal sústreďovať aj samotný dej. Tieto mestá sa pohybujú cez celú Zem a hľadajú menšie mestá na konzumáciu. Pravdou je, že žiadne kolesá síce nevidíme, ale všimnúť si môžeme malé lietadlá. A tie nasvedčujú tomu, že práve toto mesto svoje kolesá ukrýva za mohutnou hmlou.

Dej nás zavedie do budúcnosti až o niekoľko tisíc rokov, kde svet už nie je tým, čím býval. Po Zemi sa pohybujú mestá, ktorá sa navzájom zhromažďujú v boji za stále zmenšujúce sa zdroje ako potrava a iné. Na jednom z týchto miest má charakter Tom Natsworthy nečakané stretnutie s tajomnou mladou ženou z Outlands, ktorej sa bude meniť príbeh jej života. Peter Jackson a Fran Walsh získali práva na túto fantastickú dobrodružnú sériu od vydavateľstva Scholastic v roku 2001, kedy sa do kín dostával Jacksonov film Pán prsteňov: Spoločenstvo prsteňa.  

Herecké obsadenie a dátum vydania 

Vo filme by sme sa mali dočkať hercov ako Robbie Sheehan, Ronan Raftary, Stephen Lang (Muž v temnote) a taktiež aj známu juhokórejskú speváčku/herečku Jihae. Nebude chýbať ani Leila George, Colin Salmon (Všemocný), Patrick Malahide a Rege-Jean Page. Ako som už spomínal, výroba ešte nezačala a kedy sa to zmení nie je isté. Avšak štúdio Universal Pictures a Media Rights Capital určili dátum vydania na 14. decembra 2018. V tomto čase (zatiaľ) bude tejto fantasy konkurovať len animovaný film Spider-man od spoločnosti Sony. Ale týždeň pred tým sa objaví Aquaman od Warner Bros. a dva týždne pred sa na strieborné plátna vráti Mary Poppins od štúdia Disney.

Malá ukážka toho, čo nás určite neminie, zdroj: reddit.com

Scenáru sa chopil Peter Jackson a jeho dlhodobí pracovný partneri Fran Walsh a Philipp Boyens. Réžiu si pod svoje krídla nezobral prvý menovaný a projekt prenechal Christianovi Riversovi. Ten aj vďaka tomu konečne zažije svoj režijný debut. Ale nie je to žiaden nováčik. Rivers spolupracuje s Jacksonom už viac ako 20 rokov. Svoju kariéru začal v spoločnosti Weta Digital. Pracoval v oddeleniach vizuálnych efektov v celej trilógii Pána Prsteňov a v prvom Hobitovi. V ostatných dvoch pôsobil ako divízny režisér a tiež ako druhotný režisér vo filme Pete a jeho drak

Myslím, že celý koncept vyzerá naozaj zaujímavo a ak sa nič nezmení, v kinách sa objaví už budúci rok. Do tej doby si budeme musieť počkať pre viac informácií, ktoré neobídu ani vás. 

About author

Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.
  Related posts
  Filmy

  Najnovšia fotografia z filmu Morbius odhaľuje zaujímavý Easter Egg. Ukáže sa vo filme aj Venom?

  Filmy

  Marvel odhalil scenáristu pre film Ant-Man 3. Kto sa bude podieľať na jeho pokračovaní?

  Filmy

  Horor Tiché miesto: Časť II dostáva nový dátum vydania. Kedy ho konečne uvidíme?

  Filmy

  TOP 10 - Najlepšie horory na Netflixe, ktoré prehĺbia vaše nočné mory

  Pridaj komentár