Peter Jackson odhaľuje kúsok z jeho nového fantasy s názvom Mortal Engines!

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Ešte stále síce nevieme, kedy sa začne produkcia očakávanej adaptácie Mortal Engines, na ktorej spolupracuje a produkuje režisér Peter Jackson, ale dôležitým plusom je obsadenie, ktoré sa pomaly začína zjednocovať. Taktiež sa dozvedáme, že sa do projektu upísal aj Hugo Weaving, avšak zatiaľ len s nešpecifikovanou úlohou. Kedy to celé vypukne nie je teda známe, no Peter Jackson dnes pomocou sociálnych sietí odhalil prvý kúsok koncepčného umenia z tejto fantasy adaptácie. Na ňom si budete môcť všimnúť masívne mesto v pozadí a hlavne sa na nej objavuje jedna z hlavných postáv

Spoznávate tento fantasy svet? zdroj: movieweb.com

Čo nám prezradil tento obrázok? 

Najhoršie na tom je fakt, že k obrázku sme sa nedočkali žiadneho stručného popisu a preto nastal čas na pár konšpiračných teórií. Zdá sa, že postavou v popredí by mohla byť hlavná hrdinka Hester Shaw, ktorú si vo filme zahrá Hera Hilmarová. Jej pohľad je zaostrený na jedno z takzvaných „miest na kolesách„, okolo ktorých by sa mal sústreďovať aj samotný dej. Tieto mestá sa pohybujú cez celú Zem a hľadajú menšie mestá na konzumáciu. Pravdou je, že žiadne kolesá síce nevidíme, ale všimnúť si môžeme malé lietadlá. A tie nasvedčujú tomu, že práve toto mesto svoje kolesá ukrýva za mohutnou hmlou.

Dej nás zavedie do budúcnosti až o niekoľko tisíc rokov, kde svet už nie je tým, čím býval. Po Zemi sa pohybujú mestá, ktorá sa navzájom zhromažďujú v boji za stále zmenšujúce sa zdroje ako potrava a iné. Na jednom z týchto miest má charakter Tom Natsworthy nečakané stretnutie s tajomnou mladou ženou z Outlands, ktorej sa bude meniť príbeh jej života. Peter Jackson a Fran Walsh získali práva na túto fantastickú dobrodružnú sériu od vydavateľstva Scholastic v roku 2001, kedy sa do kín dostával Jacksonov film Pán prsteňov: Spoločenstvo prsteňa.  

Herecké obsadenie a dátum vydania 

Vo filme by sme sa mali dočkať hercov ako Robbie Sheehan, Ronan Raftary, Stephen Lang (Muž v temnote) a taktiež aj známu juhokórejskú speváčku/herečku Jihae. Nebude chýbať ani Leila George, Colin Salmon (Všemocný), Patrick Malahide a Rege-Jean Page. Ako som už spomínal, výroba ešte nezačala a kedy sa to zmení nie je isté. Avšak štúdio Universal Pictures a Media Rights Capital určili dátum vydania na 14. decembra 2018. V tomto čase (zatiaľ) bude tejto fantasy konkurovať len animovaný film Spider-man od spoločnosti Sony. Ale týždeň pred tým sa objaví Aquaman od Warner Bros. a dva týždne pred sa na strieborné plátna vráti Mary Poppins od štúdia Disney.

Malá ukážka toho, čo nás určite neminie, zdroj: reddit.com

Scenáru sa chopil Peter Jackson a jeho dlhodobí pracovný partneri Fran Walsh a Philipp Boyens. Réžiu si pod svoje krídla nezobral prvý menovaný a projekt prenechal Christianovi Riversovi. Ten aj vďaka tomu konečne zažije svoj režijný debut. Ale nie je to žiaden nováčik. Rivers spolupracuje s Jacksonom už viac ako 20 rokov. Svoju kariéru začal v spoločnosti Weta Digital. Pracoval v oddeleniach vizuálnych efektov v celej trilógii Pána Prsteňov a v prvom Hobitovi. V ostatných dvoch pôsobil ako divízny režisér a tiež ako druhotný režisér vo filme Pete a jeho drak

Myslím, že celý koncept vyzerá naozaj zaujímavo a ak sa nič nezmení, v kinách sa objaví už budúci rok. Do tej doby si budeme musieť počkať pre viac informácií, ktoré neobídu ani vás. 

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -