REKLAMA

Čo si pre nás pripravuje Peter Jackson teraz?

Každý správny filmový fanúšik vie, že režisér Peter Jackson nám posledných 20 rokov prinášal filmy iba zo Stredozeme. Po úspešnom ukončení trilógie Pána Prsteňov až s 11 oscarmi, si dal tento režisér menšiu filmovú pauzu, až kým sa v roku 2012 nevrátil s ďalším filmom z tejto fiktívnej krajiny. Z Hobita sa následne stala ďalšia trilógia, a asi každého už odvtedy zaujíma, kedy sa vráti s nejakým poriadnym novým filmom.

Jeho veľký comeback v podstate príde na konci tohto roka, keďže práve Jackson sa bude snažiť rozbehnúť ďalšiu filmovú sériu. Tá má názov Mortal Engines a Peter tam figuruje ako hlavný producent. Režisérsky kredit bol však pridelený niekomu inému. Až teraz sme teda konečne spoznali, kedy sa Jackson vráti aj do toho režisérskeho kresla. No a síce ide o nesmierne zaujímavý projekt, bohužiaľ, opäť nejde o taký comeback, aký asi všetci čakáme.

REKLAMA

Jackson momentálne pripravuje dokument o Prvej Svetovej Vojne v spolupráci s BBC One. Nepôjde však o obyčajný dokument. Budú v ňom hrať skutoční vojaci z “vojny, ktorá ukončí všetky ostatné vojny”. Vo filme totižto uvidíme digitálne upravené skutočné zábery, ktoré momentálne vyzerajú tak, ako by sa točili včera. Ide o jedinečný proces, aký doteraz nemal obdoby. Či však bude Jackson natáčať aj filmové scény pre dokument, to bohužiaľ vôbec nevieme. Vďaka digitálnym záberom, ktoré mimochodom neboli nikdy zverejnené, však určite pôjde o povinnosť pre každého milovníka vojnových filmov a dokumentov. My však dúfame, že Jackson nám už čoskoro ohlási nejaký poriadny film s jeho menom na režisérskom mieste.

Tešíte sa na vojnový dokument od Petra Jacksona? Chcete ho vidieť ako režiséra pri nejakom normálnom filme? Čo vravíte na techniku digitálne prevedených skutočných záberov? Napíšte nám do komentárov.