Phil Spencer si vyskúšal Elden Ring a tvrdí, že ide o najambicióznejší projekt Hidetaku Miyazakiho

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Majster Miyazaki prichádza s novým projektom

FromSoftware si na poli videohier vydobylo obrovské renomé a to najmä vďaka vizionárovi menom Hidetaka Miyazaki. Ten nám sprostredkoval fantastické zážitky v podobe ságy Dark Souls, japonského Sekiro: Shadows Die Twice, prípadne temného Bloodborne, ktoré sa nechalo inšpirovať v mýtoch spisovateľa H. P. Lovecrafta. Najnovší Miyazakiho počin, Elden Ring, sme doposiaľ poriadne nevideli, avšak Phil Spencer mal tú možnosť okúsiť jeho silu na vlastnej koži. Čo naň povedal?

Nakoľko to už je nejaká doba, čo sme videli úplne prvú ukážku projektu Elden Ring, môžeme pripomenúť, že ide o spoločné virtuálne dieťa dvoch legiend svojej profesie. Na vytvorení sveta totiž Miyazaki tentokrát nepracoval sám. Pomáhal mu majster knižného pera menom George R. R. Martin, ktorý má na svojom konte historické fantasy Pieseň ľadu a ohňa.

Preto sa nemusíme obávať, že by tvorca toľkých populárnych herných svetov prišiel s polotovarom, ktorý by klesal na kvalite. Práve naopak, nakoľko Martin nepochybne prispeje svojou troškou a spoločne tak vytvoria niečo nevídané a originálne.

Čo prehlásil Phil Spencer o Elden Ring?

Gameplay stránka má priniesť tradične kvalitný súbojový systém zasadený do stredoveku, v ktorom bojujete proti lídrom jednotlivých kráľovstiev. Ostatne, to je základom aktuálnej tvorby FromSoftware, ktorá si priam zakladá na pedantne spracovaných move setoch. Phil Spencer, šéf Xboxu, prehlásil, že si mohol pomerne veľkú časť titulu zahrať, čo by nám mohlo naznačovať, že je novinka v neskorších fázach vývoja.

Ďalej tvrdí, že je veľkým fanúšikom projektov od japonských autorov a hral všetky z poslednej dekády. Elden Ring mu však príde ako najväčší a najambicióznejší titul Miyazakiho a i samotného štúdia.

Elden Ring Phil Spencer - Miyazaki
Zdroj: cyberockk.com

Údajne ho zaujali mechaniky, s ktorými vývojári momentálne pracujú a pozdáva sa mu i zasadenie, ktoré je spätá s rozprávaním príbehu.

Elden Ring momentálne nemá žiadny dátum vydania, no svojho času bolo ohlásené, že príde na osobné počítače, konzoly PlayStation 4 a Xbox One. Medzičasom však autori s najväčšou pravdepodobnosťou začali počítať s next-gen platformami a hardcore počin sa nepochybne pozrie i na ne. Každopádne, nebudeme predbiehať udalosti a počkáme si na oficiálne vyjadrenie, ktoré by nemuselo byť až tak ďaleko.

Myslíte, že Elden Ring zopakuje úspech fantastického Sekiro: Shadows Die Twice? Podeľte sa s nami o svoj názor prostredníctvom dostupných komentárov. 

Zdroj: vg247.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -