Camp Cretaceous dostal dátum vydania aj prvý trailer k poslednej sérii. Vyjde skôr ako film Jurský svet: Nadvláda?

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Málokto asi vie, no v roku 2020 začal vychádzať animovaný seriál Jurassic World: Camp Cretaceous. Ten nadväzoval na udalosti filmu Jurský svet, pričom sa zameral na šesť tínedžerov, snažiacich sa prežiť na ostrove s dinosaurami. Keďže nová trilógia sa v lete ukončí poslednou časťou, k záveru príde aj spomínaný seriál. Práve preto sme dostali prvý trailer, a tiež vieme, kedy piata a zároveň posledná séria seriálu Camp Cretaceous vyjde.

Ako som spomínal, prvá séria sa odohráva v rovnakom čase ako udalosti prvého filmu novej trilógie. Druhá séria sa začína zhruba tam, ako skončila prvá, a trvá približne mesiac. Tretia séria sa odohráva o približne 5 mesiacov neskôr, pričom v nej vidíme aj epilóg filmu Jurský svet: Zánik ríše. Štvrtá séria sa odohráva asi mesiac po tretej, pričom trvá približne týždeň. A podľa traileru to vyzerá tak, že piata séria bude pokračovať tam, kde štvrtá skončila.

Piata séria Camp Cretaceous dostala prvý trailer

Šesť tínedžerov, ktorí prežili snáď všetko – samotu na ostrove, nebezpečné dinosaury, nebezpečných ľudí, dobrodružnú plavbu na lodi ako aj podivné roboty. Ako všetkému, aj tomuto seriál musí prísť koniec. Brooklyn (Jenna Ortega), Darius (Paul-Mikél Williams), Kenji (Ryan Potter), Ben (Sean Giambrone), Yaz (Kausar Mohammed) a Sammy (Raini Rodriguez) sa preto musia postaviť momentálne ich najväčšiemu nebezpečenstvu.

Ním je Kenjiho otec, pán Kon, ktorý je zároveň aj vedúcim spoločnosti Mantah Corp., ktorá chce dinosaury ovládať a zneužívať vo svoj prospech. Musia tak zachrániť nie len svoje životy a dostať sa z ostrova, ale ochrániť aj nevinné dinosaury. A ako keby to nestačilo, jeden zo šiestich táborníkov sa obráti proti svojim vlastným. Zvyšní piati tínedžeri sa tak musia spojiť a spolupracovať ešte viac, ak chcú zachrániť dinosaurov a odísť z ostrova domov.

Jurský svet: Nadvláda oficiálny trailer
Zdroj: newsfeedplus.com

Posledná séria vyjde neskôr ako Jurský svet: Nadvláda

Trailer nám tiež prezradil, že si piatu a zároveň poslednú sériu pozrieme o niečo neskôr ako očakávaný film. Zatiaľ čo piata séria vyjde 21. júla na streamovacej platforme Netflix, filmu sa dočkáme v kinách o mesiac skôr – 9. júna. Oba projekty však budú mať rovnaký zámer, a teda ukončiť jednu kapitolu vo filmovo-seriálovom vesmíre o dinosauroch a ľuďoch. Vďaka ukončeniu seriálu je ale dosť možné, že sa nejaké postavy budú spomínať alebo sa dokonca ukážu aj vo filme.

Aj napriek tomu, že filmy nikdy na seriál neodkazovali, v seriáli sme dokonca videli niektoré časti z oboch filmov. A to, že by sa seriál mohol nejako spojiť s tretím filmom, načrtol párkrát aj režisér Colin Trevorrow. S istotou sa tam ale ukážu staré postavy, konkrétne Ellie Sattler (Laura Dern), Alan Grant (Sam Neill), Ian Malcolm (Jeff Goldblum), Claire Dearing (Bryce Dallas Howard), Owen Grady (Chris Pratt), Franklin Webb (Justice Smith) alebo Zia Rodriguez (Daniella Pineda).

Ste fanúšikmi tohto animovaného seriálu? Tešíte sa na dvojité ukončenie jednej veľkej kapitoly, ako vo filme, tak v seriáli?

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -