Teórie o 5. sérii seriálu Money Heist, pri ktorých vám padne sánka, rozšíria sa zreničky a praskne hlava

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Piata séria Money Heist – fanúšikovské teórie

Štvrtá séria seriálu Money Heist zanechala vo fanúšikoch a divákoch hneď niekoľko otázok a vďaka nim sa začali vymýšľať teórie, ako bude vyzerať piata séria. My vám dnes niektoré z týchto teórii prinášame a vopred sa ospravedlňujem, ak vám kvôli nim vypadnú oči z jamiek, či sa vám mozog pretočí o 360 stupňov. Niektoré sú totiž naozaj mätúce a nepredstaviteľné.

Ešte než sa však pustíme do týchto teórii chcela by som poznamenať, že tento článok bude obsahovať mnoho spoilerov hlavne zo štvrtej série seriálu Money Heist. Ak ste ju teda ešte nevideli, pozrite si radšej najprv tú a potom sa vráťte k tomuto článku. Vy ostatní, ktorí máte už seriál dávno neraz zhliadnutý, pripravte sa na poriadne navnadenie na piatu sériu a raketové vhupnutie naspäť do príbehu.

1. Smrť ďalších postáv

la casa de papel nairobi
Zdroj: filmdaily.co

Jedna z teórií hovorí, že sa v piatej sérii dočkáme ďalších smutných úmrtí našich obľúbených zločincov. To samozrejme všetci očakávame. No ten šialený prvok tejto teórie je to, že nám tvorcovia už napovedali, kto umrie! Po Nairobinej smrti sa presúvame k domu, v ktorom osnovali svoju prvú lúpež. Na záhrade vidíme všetky postavy, ktoré sme už stratili: Nairobi, Osla, Berlina a Moscowa.

Niektorí si myslia, že sa nachádzajú spolu v posmrtnom živote alebo v nejakom limbe. Okrem nich sa však o niečo skôr do scény dostanú aj tri ďalšie postavy: Denver, Profesor a Helsinky. Je možné, že tieto tri úžasné postavy umrú v piatej sérii? Ak by však Profesor umrel, kto povedie lúpež? Aj na to má teória odpoveď – Lisbon. Bývalá vyšetrovateľka, ktorá sa zaľúbila do Profesora a pripojila sa k lúpeži dokonale pozná plán a určite má vodcovské schopnosti. Bola by preto skvelou náhradou.

2. Tatiana a všetky záhady s ňou spojené

money heist tatiana
Zdroj: oprahmag.com

V štvrtej sérii sme sa dozvedeli, že Berlin mal manželku Tatianu.  S ňou sa spája hneď niekoľko záhad a teórii. Kto je vlastne táto mladá zlodejka? Niektorí fanúšikovia si myslia, že Tatiana pomôže s dokončením prebiehajúcej lúpeže. Iní si myslia, že sa spojí s políciou a odhalí im celý plán.

Tá najšialenejšia z teórii však je, že Tatiana je v skutočnosti vyšetrovateľka Sierra, pretože sa náramne podobajú. Keď sa Sierra a Lisbon rozprávali v štvrtej sérii, Lisbon sa pýtala na smrť Sierrinho manžela Germána. Toto meno až veľmi pripomína anglický názov Nemecka – Germany. A ako všetci vieme, Berlín je nemecké hlavné mesto. Táto séria je šialená a naozaj zaujímavá.

3. Alicia Sierra a jej budúcnosť

money heist 5. séria alicia sierra
Zdroj: meaww.com

Čo sa stane s vyšetrovateľkou Aliciou Sierrou je veľkou záhadou. Na konci štvrtej série sme videli, ako je stíhanou trestankyňou a ako našla Profesora a mierila naňho zbraňou. Jej budúcnosť je snáď najväčšou studnicou fanúšikovských teórii. Niektorí si myslia, že sa pripojí k tímu, aby sa vyhla trestnému stíhaniu a aby jej zlodeji pomohli sa schovať. Tomuto záveru napomáha aj fakt, že na konci poslednej epizódy ju počujeme spievať pieseň „Ciao Bella“ – teda hymnu zločineckého gangu.

Existujú aj teórie o tom, že začne rodiť priamo pred Profesorom. Pri tejto teórii šli fanúšikovia až do extrémov a hovoria, že umrie pri pôrode a Profesor bude musieť vychovať jej syna. Vtedy by tiež mohol dostať meno podľa svetového mesta, tak, ako syn Denvera a StockholmCincinnati.

4. Tokyo a jej úloha rozprávača

money heist - tokyo
Zdroj: moneyheistseason4.com

Celý príbeh rozpráva jedna z partie – Tokyo. Aj tento fakt rozprúdil kolieska v hlavách viacerých divákov. Existujú rôzne domnienky o tom, komu tento príbeh rozpráva. Niektorí si myslia, že ho hovorí práve Sierrinmu synovi. Iní veria, že je to práve Axel, ktorý sa učí o minulosti svojej zosnulej mamy – Nairobi.

Táto teória by dávala zmysel, pretože keď bola Nairobi postrelená na konci tretej série a myslela si, že umiera, jej želaním bolo, aby sa Axel dozvedel celú pravdu o tom, kto je jeho mama a aby získal peniaze. Menej šialenou teóriou je, že Tokyo je jediná, ktorá prežije, a rozpráva o lúpežiach na súde či vo väzení. Možno sa dokonca jedná o ďalší plán Paríž, pri ktorom Tokyo zabáva sudcov, zatiaľ čo lúpež úspešne pokračuje.

Ktorá teória sa vám zdá najšialenejšia a ktorá naopak najpravdepodobnejšia? Dajte nám vedieť do komentárov, ak máte aj vy nejaké svoje teórie, podľa ktorých by mohla pokračovať piata séria seriálu Money Heist.

Zdroj: youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -