„Predpokladám, že sa vrátime“ – Splnia sa teda naše priania a dočkáme sa piatej série Sherlocka?

Nenechajte si ujsť

Už je to doba, čo sme sa rozlúčili s poslednou sériou populárneho seriálu Sherlock. Väčšina z nás by veľmi rada privítala pokračovanie. Vidieť opäť Johna ako sa s paní Hudsonovou starajú o nie veľmi spoločensky založeného no príjemného muža menom Sherlock Holmes.

Počas štyroch sérii sme mali možnosť sledovať tohto detektíva pri práci a s jeho priateľmi zažívať nemalé, až dychberúce dobrodružstvá. Sem tam sme si potrápili hlavičky pri tom, ako sme sa snažili prísť na rozlúštenie prípadu skôr, ako samotný Sherlock, však? V tretej sérii nám prichystali menšie prekvapenie, pri ktorom neostalo asi nejedno oko suché no to, čo nasledovalo v ďalšej sérii nás muselo úplne rozladiť. Ja osobne som tomu nemohol uveriť… No potom sa to nejako dalo dokopy a pokračovali sme v prípade ďalej. Na koniec sa to zbehlo všetko akosi moc rýchlo a my sme museli dať Sherlockovi, jeho rodine a priateľom zbohom. No zrazu sa šušká o pokračovaní? Modlite sa so mnou, aby tomu bolo naozaj tak.

Zdroj: amazon.com

Piata séria Sherlocka – uvidíme ju niekedy?

Budúcnosť Sherlocka zatiaľ ešte nieje potvrdená, ale všetko naznačuje tomu, že to s ním vyzerá dobre. My sa teda zatiaľ v tichu tešme na našu detektívku od BBC One.

Spoluzakladateľ Steven Moffat hovoril s Chrisom Evansom na BBC Radio 2 a o budúcnosti piatej série bol dosť optimistický, aj napriek tomu, že všetci majú zaneprázdnený rozvrh. Ako povedal, „Len pred rokom sme skončili poslednou sériou, a odvtedy sa čisto venujem seriálu Doctor Who. Takže som o tom ešte moc nepremýšľal. Mark (Gatiss) má dosť práve s inými vecami, takže sme vôbec nemali čas si spolu sadnúť a porozprávať sa o pokračovaní seriálu. No myslím, že by sme mali, myslím, že sa vrátime

Posledný krát, čo sme sa videli so Sherlockom a Watsonom bolo v januári pri „záverečnom probléme„. Andrew Scott, ktorý hral Morriartyho, nedávno navrhol, aby sa šou nevrátila aspoň ďalšie 2 roky. „Nechceme sa so Sherlockom ponáhľať ešte niekoľko rokov, všetci sú dosť zaneprázdnení, viete, zatiaľ to chceme udržať čerstvé, tak ako to je,“ povedal.

Benedict Cumberbatch a Mark Gatiss, ako slávni bratia nesúci meno Sherlock.
Benedict Cumberbatch a Mark Gatiss, ako slávni bratia nesúci meno Sherlock. Zdroj: dailystar.co.uk

A však nie dlho potom, čo štvrtá séria dospela k záveru, Moffat povedal, že bude „v poriadku“, ak by už Sherlock nepokračoval. (To si dúfam, len robil srandu)

„Nie je to tak, že by sme neboli radi za to, čo sme spravili,“ povedal. „Stal sa z toho veľký fenomén. Keby sme náhodou nepokračovali, myslím, že by to bolo fajn. Nech sa stane tak, ako sa má stať. Nikto z nás nebude hladovať na ulici… no možno až na mňa.“

Názory sú teda zmiešané, jedna strana by bola za pokračovania, druhá zas nie. Ako to podľa vás dopadne? Chceli by ste vidieť ďalšiu sériu Sherlocka?

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -