REKLAMA

Ako sme vám dali vedieť ešte začiatkom tohto roka, jubilejným 20. filmom z tejto série je Pokémon the Movie: I Choose You! Zatiaľ čo sa doteraz všetky filmy zameriavali na Ashove dobrodružstvá popri televíznom seriáli, tentokrát sa vrátime na úplný začiatok jeho príbehu. To však neznamená, že uvidíme Pokémonov iba z prvej generácie! Dočkáme sa totižto Pokémonov zo všetkých generácií, no zároveň aj prvého stretnutia Asha s jeho Pikachu. Aj keď sa film inšpiroval prvými sériami a  filmom, Brocka a Misty aj tak neuvidíme. Pozrieme sa ale na úplne nové dobrodružstvo, ktoré sme ešte nemali možnosť zažiť. V tomto filme sa dokonca nachádza moment, na ktorí fanúšikovia série Pokémon ešte dlho nezabudnú…

Pikachu rozpráva
Zdroj: littleanimeblog.com

YouTuber Demon Inu pridal na svoj kanál scénu z vyvrcholenia filmu Pokémon the Movie: I Choose You!. Inšpirované koncom filmu Pokémon: The First Movie, mieri na Asha niekoľko Hyper Beams. V poslednej sekunde pred neho skočí jeho Pikachu, aby tieto útoky vyblokoval. Potom mala nasledovať emotívna scéna, podobná tej z prvej filmu. Táto však všetkých divákov skôr zarazila, ako dojala. Miesto toho, aby Pikachu opakoval meno, začal rozprávať po anglicky. Scéna je natočená v kine a tak môžete hneď počuť zmätené reakcie prekvapených divákov. Rovnako tomu tak bolo aj v japonských kinách, kde Pikachu začal rozprávať po japonsky.

REKLAMA

Pikachu rozpráva

Nevieme si vybrať, čo je vtipnejšie – či to, že Pikachu rozpráva alebo samotné reakcie fanúšikov. Pár teórií však vyvrátilo to, že dokáže naozaj rozprávať. Jedna z nich znie nasledovne: “On nedokáže reálne rozprávať!! Je to ich emocionálny moment kedy majú spojenie a môžu sa navzájom mentálne rozumieť“. Iné zas vravia, že sa Ash v scéne nachádza v alternatívnej realite alebo to, že je v kóme a všetko je iba sen. Je však iba na vás, čomu z toho uveríte. Popravde, Pikachu rozprával napríklad už aj v hre Pokémon Mystery Dungeon: Gates to Infinity, ibaže tam vo svete žili iba Pokémoni.

Ako ste teda vy reagovali na to, že Pikachu začal rozprávať po anglicky? Ste fanúšikom série Pokémon?