Do kín s úspechom vyplávali Piráti Karibiku 5 a potopili očakávané novinky, ktoré divákov nedokázali zaujať! | boxOFFICE#21

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Ako len ten čas beží, občas aj letí. Rýchlejšie sa nám zdá plynúť obzvlášť, ak sa máme na čo tešiť. Keďže oficiálne je letná filmová sezóna už v plnom prúde, filmoví nadšenci počítajú dni do vydania jedných z najväčších a najočakávanejších snímok roka. Žiaľ, niekedy od kinematografie čakáme až príliš a sľubujeme si priveľa. Zo strany diváka je ale takéto prepočítanie ledva badateľné. Ozajstný problém nastane, ak sa pomýli štúdio a namiesto očakávaného úspechu ich film obdrží zlé recenzie a malý zárobok. V podobnej situácii sa pritom tento týždeň ocitlo mnoho noviniek. Ktoré to boli? Nech sa páči, opäť spolu nahliadnime do sveta filmových tržieb!

Piráti Karibiku 5 boxoffice

Na prvom mieste sa zakotvil film Piráti Karibiku: Salazarova pomsta, ktorý si počas prvých troch dní v USA zarobil 62,1 miliónov. Zárobok očakávania nesplnil, na vine sú pravdepodobne celkom negatívne zahraničné recenzie. Žiaden z dielov filmovej série sa od roku 2003 nedočkal tak nízkeho debutu. Je zjavné, že pirátska značka sa v USA potápa. Našťastie pre Disney sa však film dočkal úspechu v zahraničí, celosvetové tržby totiž činia už 270,5 miliónov dolárov. Ku šialenému filmu taktiež nemôže chýbať šialená recenzia.

Druhé miesto obsadili Strážcovia Galaxie 2 s 19,8 miliónmi. Vesmírna opera si v Spojených štátoch zarobila už 333,2 miliónov, čím prekonala zárobok prvej časti.

Na treťom mieste sa ocitá novinka Pobrežná hliadka. Po dlhej histórií úspechu ide pre prezidenta Rocka o veľký neúspech, pretože za prvý víkend si film zarobil iba 18,1 miliónov. Rovnako ako pri Pirátoch Karibiku, aj títo plavci trpeli na prevažne zlé recenzie, pričom mnohí tento film označovali za trápnu napodobeninu klasického televízneho seriálu, ktorá sa iba tvári byť vtipná. Dwayne Johnson by možno chcel natočiť pokračovanie, no štúdio Paramount mu to asi už nedovolí. 

baywatch trailer zdroj: hdwallpapers.in
Zdroj: hdwallpapers.in

Štvrté miesto obsadil Votrelec: Covenant ktorý od minulo-týždenného prvého miesta spadol až sem. Za druhý víkend si film dokázal zarobiť iba 10,5 miliónov, čo je úpadok o vyše 70%. Aj keď sa prequel dočkal celkom pozitívnych recenzií, širokú verejnosť zaujať nedokázal a zostáva otázne, či štúdio Fox bude s filmovou sériou pokračovať.

Top päť nám zakončuje Everything, Everything. Romantický film pre dospievajúcich si zarobil 6,1 miliónov, čím svoj domáci zárobok navýšil na 21,5 miliónov dolárov.

Päť ďalších

Šiestym filmom je Denník Slabocha 4 s 4,4 miliónmi. Rodinný film si zatiaľ zarobil iba 13,5 miliónov dolárov, čo je omnoho menej, ako predchádzajúce časti.

Komédia Snatched sa umiestnila na siedmej priečke s 3,9 miliónmi. Najnovšia komédia Amy Schumer si v USA stihla zarobiť 40,1 miliónov dolárov.

Legendárny neúspech Kráľ Artuš: Legenda o meči je ôsmym filmom s 3,2 miliónmi. Epické fantasy si celosvetovo zatiaľ zarobilo 119 miliónov dolárov.

Kráľ Artuš recenzia
Zdroj: warnerbros.co.uk

Deviate miesto patrí filmu Baby Šéf s 1,7 milónmi. Animovanému hitu bolo nedávno oznámené pokračovanie, čomu niet divu, pretože domáci zárobok činí už 168,9 miliónov dolárov.

Posledné desiate miesto si získal film Kráska a zviera s 1,5 miliónmi. Hraná adaptácie klasickej rozprávky od Disney sa stáva ôsmym filmom v histórii, ktorý si v USA zarobil vyše pol miliardy dolárov.

  1. $62,179,000   Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
  2. $19,890,000   Guardians of the Galaxy Vol. 2
  3. $18,100,000   Baywatch
  4. $10,525,000   Alien: Covenant
  5. $6,185,000     Everything, Everything
  6. $4,400,000     Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul
  7. $3,905,000     Snatched
  8. $3,215,000     King Arthur: Legend of the Sword
  9. $1,700,000     The Boss Baby
  10. $1,563,000     Beauty and the Beast (2017)

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -