Toto je 20 aktuálne najpirátenejších filmov, obrovský hit 2023 chýba

Nenechajte si ujsť

- Advertis

Aj keď prístupnosť filmov a seriálov vďaka streamovacím službám ešte nikdy v histórii nebola lepšia, sťahovanie alebo sledovanie pirátskych verzií online sa naďalej teší obrovskej popularite. Portál živé.cz informuje o najpirátenejších filmoch súčasnosti a rebríček ukazuje zaujímavé trendy.

Za pozornosť napríklad stojí, že v prvej TOP 5 až trojica miesta patrí superhrdinským filmom, ktoré však v posledných rokoch čelia úpadku diváckeho záujmu. V kinách tento rok napríklad pohoreli prakticky všetky veľkofilmy od DC ako Shazam! Hnev bohov, Flash či Blue Beetle, ktoré skončili v obrovských finančných stratách. Napriek tomu zmienené tituly s výnimkou staršieho Shazama figurujú v najžiadanejšom pirátskom obsahu.

flash koniec
Zdroj: people.com, variety.com, polygon.com

Rebríček tiež ukazuje, že diváci si radi počkajú na na dobrú kvalitu filmov. Prakticky všetky z TOP 20 najpirátenejších filmov sú totiž vďaka prístupnosti na streamovacích platformách dostupné v UltraHD kvalite a častokrát tiež s podporou dabingu. Vidieť to napríklad na úspešnom filme Christophera Nolana Oppenheimer, ktorý zatiaľ na streamovacích službách nie je a nevyskytuje sa ani medzi filmami z pirátskych stránok. Tu je zoznam najsťahovanejších filmov na pirátskych stránkach.

 1. Strážcovia galaxie 3
 2. Flash
 3. Rýchlo a zbesilo 10
 4. Spider-Man: Cez paralelné svety
 5. Indiana Jones a nástroj osudu
 6. Transformers: Monštrá sa prebúdzajú
 7. John Wick: Kapitola 4
 8. Meg 2: Návrat do hlbín
 9. Barbie
 10. Avatar: Cesta vody
 11. Super Mario Bros. vo filme
 12. Nič v zlom
 13. Elementy
 14. Blue Beetle
 15. Vražedná jazda
 16. Malá morská víla
 17. Hovor so mnou!
 18. The Last Voyage of the Demeter
 19. Insidious: Červené dvere
 20. Knights of the Zodiac

Zdroj: žive.cz

Pridaj komentár

Mohlo by sa ti páčiť