Prečo sú Piráti z Karibiku bez Johnnyho Deppa dobrý nápad?

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Piráti z Karibiku bez Johnnyho Deppa

Asi viem, čo presne si po prečítaní nadpisu myslíte. Ako si autor len dovolil napísať niečo takéto. Veď Piráti z Karibiku bez Johnnyho Deppa neexistujú. Nuž, to je síce pravda. Avšak tí neexistujú už ani s ním. Keď sa pozrieme na názory kritikov na túto sériu, vieme, že Piráti skončili s prvým dielom. Na stránke Rottentomatoes sa napríklad žiadne pokračovanie nedostalo do „čerstvých“ čísiel a s každým novým dielom percentuálne hodnotenie iba klesalo. Najhoršie hodnotený je pochopiteľne najnovší film, ktorý sa páčil iba 29% kritikom.

Peniaze im však séria zarábala aj naďalej a tie rozhodne neboli malé. Posledný diel bol síce kasovo najmenej úspešný, avšak stále z celého sveta vydoloval takmer 800 miliónov dolárov. To je viac než fantastické číslo na to, aby tvorcovia kašlali na celý reštart bez Johnnyho. Disney ale očividne naozaj nechce len čisto zárobkový film a namiesto toho chce priniesť niečo naozaj kvalitné. Aj preto už teraz na novom reštarte pracujú scenáristi Rhett Rheese a Paul Wernick, ktorí majú na konte preveľmi úspešného Deadpoola.

Zdroj: anoncraft.com

Avšak kvalita stále nie je ten najväčší dôvod, prečo bude odchod Deppa dobrý. Bude to preto, lebo štúdio vraj na ňom ušetrí až neuveriteľných 90 miliónov dolárov. Tu sa teda rozhodne nedá nad ničím iným uvažovať. Ak vás herec, ktorý odchádza z natáčania kedy nemá a ktorý prichádza na natáčanie opitý, stojí až 90 miliónov vo filme, ktorý bude podpriemerne hodnotený, musíte kašlať na to, o akej veľkej hviezde sa tu bavíme.

Samozrejme, bude veľmi ťažké zvyknúť si na Pirátov z Karibiku bez Johnnyho Deppa, avšak možnosť reštartu štúdiu otvára nové dvere k možno konečne poriadne hodnoteným filmom. Jediné, s čím tvorcovia musia prísť je nová a šťavnatá vízia, vďaka ktorej sa tak možno dočkáme poriadnej revitalizácie tohto žánru, ako tomu bolo v roku 2003 s prvým dielom v sérii.

Súhlasíte, že odchod Johnnyho Deppa z tejto série bude dobrou voľbou? Veríte, že ďalšie filmy ešte budú mať čo ponúknuť? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

7 COMMENTS

  1. Piráti bez Johnnyho Deppa nemajú žiadny význam on je v tejto sérii obľúbený na celom svete. A keď tam nebude tak ten film si už nepozrie nikto lebo bude to grc.

  2. Další film bude bez Deppa katastrofa, naviac ťažko bez neho zarobia toľko, koľko je možné s ním Keď niekto spomenie pirátov z Karibiku každý si predstaví Jacka Sparrowa. Podľa mňa pôjde do kina oveľa menej ľudí ako by šlo v prípade žeby v hlavnej úlohe bol Johnny Depp.

  3. Bohužiaľ. Johnny Depp bol na začiatku a mal by byť aj na konci, bud to alebo nech ani nenatáčajú… Nejde len o divákov či sledovanosť ale aj o princíp…
    Ak Johnny Depp nebude stvárňovat „Jacka Sparrowa“ zamrí to ale ak tam nebude ani postava „Jack Sparrow“ film stratí úplný význam a tak aj hodnotu. A aj keď ma herec Johnny Depp svoje muchy, vždy sa dá nájsť spôsob ako sa to dá viriesiť… Je jasné že „Jack Sparrow“ je len jeden a to Johnny Depp… Obe strany by sa mali vzdať svojho Ega a prijať fakt že film potrebuje Johnny Deppa a Johnny Depp potrebuje Pirátov z Karibiku!!!

  4. Ak sa ten herec co ma hrat jacka sparrowa v 6. Dieli nebude dostatocne podobat tak si to asi ani nepozrem toto nemoze dopadnut dobre ktory debil to vymyslel?

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -