Facebook sa nám čoskoro nabúra do myšlienok

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 21 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Písanie bez rúk vďaka Facebooku

Počítače prakticky fungujú štýlom, že človek si pomyslí, čo chce, a počítač to vykoná za neho. Ale, stále treba túto informáciu počítaču podať pohybom rúk – ťukaním do myšky a klávesnice. Čo keby sme však tento krok eliminovali? Stalo by sa písanie bez rúk a prepínanie aplikácií pomocou myšlienok realitou? Vďaka Facebooku možno áno.

facebook dostal pokutu
Zdroj: en.facebookbrand.com

Facebook pracuje na systéme, ktorý dokáže presnejšie čítať myšlienky. Áno, takéto zariadenia už existujú, problém je však v tom, že nie sú až tak presné a využívať sa zväčša dajú len na čítanie jednoduchých impulzov. Novinka však má byť omnoho presnejšia.

Otestovali ju na dobrovoľníkoch, ktorých sa pýtali otázky typu „Ako sa cítiš od 0 do 10?“ či „Ako sa cítiš vo svojej izbe?“. Elektrické impulzy mozgu potom systém spojil s tým, že pozná samotnú otázku, na základe čoho vygeneroval predpoveď odpovede subjektu. Výsledky boli ohromujúce, pretože v takmer trištvrte prípadoch (61 až 76 percent) zariadenie predpovedalo správne. (Keby len tipovalo náhodne, predpovedalo by len 7 až 20 percent.)

Najbližší cieľ Facebooku je zvládnuť písať text tým, že naňho budeme myslieť. Viete si predstaviť, že raz budeme ovládať počítač mysľou? 

Zdroj: endagdget.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -