So Sony Xperia XZ2 dokážete hrať PlayStation 4 na svojom smartfóne!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Hrať PlayStation 4 hry na mobilných telefónoch je snom pravdepodobne každého hráča. Našťastie žijeme v 21. storočí a mimo emulátorov si na mobiloch dokážeme zahrať PS4 hry aj oficiálnou cestou. Tá sa nazýva Remote Play a poznať ju môžete napríklad z počítačov. Zatiaľ čo vám v obývačke beží zapnutá konzola, môžete ju hrať a ovládať z počítaču v pracovni.

No čo ak si tieto hry chcete zahrať na svojom smartfóne? V tom prípade si musíte zaobstarať jedno z novších zariadení zo série Sony Xperia, alebo mať nejaké to technické know-how. My máme v redakcii telefóny Xperia XZ2 a Xperia XZ2 Compact, pričom sme túto funkciu skúšali na väčšom z tejto dvojice.

obrazok1
Zdroj: Zlatka Baltazárovičová

Hrať PlayStation 4 na svojom smartfóne?

Samozrejme, technicky dokážete Remote Play zapnúť aj na iných Android zariadeniach, no tento proces nie je tak jednoduchý a vyžaduje nejaké skúsenosti s technikou. My sme teda išli oficiálnou cestou a jediné, čo stačí spraviť, je z obchodu Google Play stiahnuť aplikáciu PS4 Remote Play. Potom sa už iba prihlásite do svojho PSN konta a ste pripravení hrať!

Pokiaľ ste teda zarytým hráčom PlayStation 4, práve Xperia XZ2 by mohla byť smartfónom vášho výberu. Na ostatných Android zariadeniach totižto na Google Play nájdete iba aplikáciu PS4 Second Screen, ktorá funguje len ako doplnok ku hlavnej obrazovke. Nenechajte sa teda zmýliť.

obrazok2
Zdroj: Zlatka Baltazárovičová

Celý zážitok z hrania na mobile si môžete okoreniť tým, že si prostredníctvom bluetooth pripojíte ovládač DualShock 4. Pokiaľ ho však nemáte po ruke, aplikácia vám ponúkne virtuálny ovládač. Sami si ale môžete domyslieť, ktorá možnosť znie lepšie.

Ako bonus budete môcť používať váš PS4 ovládač aj na Android hry, samozrejme bezdrôtovo. Ide o veľkú výhodu pre hráčov Minecraft Pocket Edition, závodných hier alebo jednoducho všetkých mobilných hier, ktoré podporujú ovládač. Nemusíte teda riešiť žiadne aplikácie tretej strany na pripojenie DualShock 4 prostredníctvom Bluetooth.

Pripojenie PS4
Pripojenie PS4 a Remote Play, Zdroj: androidcentral.com

Jednoduché pripojenie prostredníctvom internetu

Pokiaľ máte silné Wi-Fi pripojenie, budete v poriadku. No aj tak radíme mať vašu PS4 pripojenú prostredníctvom LAN, aby ste mali oveľa stabilnejší zážitok. Pravdepodobne najväčšou výhodou je fakt, že nemusíte byť pripojení na rovnakej sieti, ako je vaša konzola. Podobne ako pri PS Vita, s vašou PS4 sa môžete prepojiť cez internet, pokiaľ ste prihlásení do rovnakého PSN konta.

Jedná sa o naozaj jednoduchý proces, ktorý zvládne každý laik. Veľkým plusom hrania na Sony Xperia XZ2 je jeho obraz a zvuk, o ktorých sa dočítate viac na tomto odkaze. S týmto všetkým sa Xperia XZ2 stáva jedným z najlepších smartfónov, ktorý si môžu PS4 a mobilní hráči kúpiť!

PS4 Remote Play dokážete stiahnuť na zariadeniach Xperia XZ3, Xperia XZ2 Premium, Xperia XZ2, Xperia XZ2 Compact, Xperia XZ1, Xperia XZ1 Compact, Xperia XZ Premium, …

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -