PlayStation 5 bude o dosť drahšie, ako sme si mysleli

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Kvôli komponentom bude cena PlayStation 5 vyššia, ako sme si mysleli

Japonská korporácia sa snaží nahradiť svoju 6 rokov starú konzolu. Spoločnosť však narazila na problém, kvôli ktorej bude cena Playstation 5 vyššia. Je ním hlavne cena vzácnych, a teda aj drahých komponentov. Najväčší problém robí firme hlavne zabezpečenie spoľahlivého zásobovania DRAM a NAND flash pamäte.

Ako uviedol portál bloomberg, náklady na jednu konzolu by mali byt približne $450, čo je pri porovnaní s PlayStation 4 o $70 viac. To malo náklady na výrobu $380 a predávalo sa za $400. Preto môžeme predpokladať, že PlayStation 5 sa bude predávať za najmenej $470.

playstation 5
Zdroj: touchit.sk

Zisk či straty?

Táto cenovka môže odradiť mnoho potencionálnych zákazníkov Sony, preto sa začala o cene konzoly v spoločnosti viesť diskusia. Jedna strana by bola rada, aby konzola sama o sebe generovala zisk, ako to bolo pri PlayStation 4. Druhá skupina si myslí, že by sa konzola mala pokojne predávať aj s miernou finančnou stratou zo strany výrobcu.

Tu treba spomenúť že je bežnou praxou, že herné spoločnosti predávajú svoje zariadenia s menšou stratou, pretože profitujú z lukratívneho herného softvéru a taktiež predplatného okolo platformy. Generálny riaditeľ spoločnosti Sony Kanichiro Yoshida napríklad uviedol, že podnikanie by sa malo posudzovať hlavne podľa počtu aktívnych uživateľov, nie podľa počtu predaných kusov.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Sony však cenu zatiaľ nepredstavilo a učiní tak asi až po tom, čo Microsoft predstaví cenu svojho Xboxu Series X. Hlavný konkurent sa chystá predstaviť cenu a ďalšie detaily o svojej konzole na tohtoročnej konferencii E3 2020, ktorá sa odohrá v júni. Dá sa preto očakávať, že tesne potom predstaví cenu svojej konzoly aj samotné Sony.

Zdroj: engadget.com, theverge.com, bloomberg.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -