Najočakávanejšie PlayStation 5 exkluzivity, ktoré ti nedovolia pustiť z rúk tvoj gamepad

Nenechajte si ujsť

Roland Brožkovič
Roland Brožkovič
Ahojte, volám sa Roland, mám 21 rokov a študujem masmediálnu komunikáciu v Trnave. Vo voľnom čase pozerám filmy, seriály, e-športy alebo hrám počítačové hry. Rád cestujem a objavujem nové miesta.

PlayStation 5 je za rohom. Sony prednedávnom oznámilo oficiálnu architektúru konzoly a vydanie je zatiaľ naplánované na jeseň tohto roka. Nextgen hry sú v plnom vývoji a štúdiá sa snažia, aby bola práve ich tá najlepšia. Keďže väčšina hier vychádza na všetky platformy, práve exkluzivity budú tie, kvôli ktorým sa hráči rozhodnú pre danú konzolu.

Sony malo počas minulej generácie exkluzivít na rozdávanie a drvivá väčšina z nich patrila medzi to najlepšie na trhu. Inak tomu zrejme nebude ani pri PS5. Na základe aktuálnych herných sérií sme sa vám preto rozhodli priniesť najpravdepodobnejšie a najočakávanejšie pokračovania hier, ktoré by mohli na piatu generáciu legendárnej japonskej hernej mašiny vyjsť.

odhalenie PlayStation 5
Zdroj: digitaliveworld.wordpress.com

Gran Turismo 7

Najlepšia pretekárska séria od Sony sa s veľkou pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou dočká svojho pokračovania. Na PlayStation 4 vyšiel diel bez číslovky, Gran Turismo Sport. Ten sa dočkal vlažného prijatia najmä kvôli nedostatku obsahu, ktorý bol však pridaný neskôr formou free updatov. Tie hru vytiahli na vyšší level. Kritici vyzdvihujú skvelú podporu volantov, narozdiel od konkurencie.

Gran Turismo Sport PlayStation 5 exkluzivity
Zdroj: myplaystationwallpapers.net

Nový diel bude zrejme viac vyladený aj čo sa týka PSVR, s ktorou malo posledné Gran Turismo problémy spôsobené menším výkonom PS4. Niektoré zdroje dokonca tvrdia, že by sme sa mali dočkať 8K rozlíšenia.

Godfall

Ide o jediný oficiálne potvrdený titul na PS5, ktorý sa dokonca dočkal aj prvého traileru. Counterplay GamesGearbox Software spojili svoje sily, aby vytvorili Godfall, hru z pohľadu tretej osoby založenú na combat systéme a orientovanú na loot. Z gameplayu zatiaľ vieme povedať, že budete bojovať s príšerami, hľadať loot a vylepšovať svoje brnenie tak, aby ste vedeli porážať rôznych bossov.

Godfall si budete môcť zahrať až s tromi kamarátmi naraz v co-op režime. Pôjde zrejme o launch titul pre PS5. Hra vyjde aj na Epic Store, ale je stále otázne, či si ju zahráme aj cross-play. Na nový Xbox by ste však túto hru čakali zbytočne.

The Last of Us: Part 2 a 3

The Last of Us: Part 2 je zrejme najočakávanejší titul na PS5. Naplánovaný je ešte aj na PS4, no pravdepodobný remaster na novú konzolu prinesie úplne iný level zážitku. Pre tých, ktorí tento titul nepoznajú (hoci pochybujem, že takí ešte existujú), ide o post-apokalyptickú adventúru ovešanú nespočetným množstvom ocenení. Mnohí ju dokonca považujú za najlepšiu hru minulej dekády, ktorá definovala žáner.

Tentokrát budeme sledovať príbeh dospelej Ellie, ktorá už viac nie je malým dieťaťom a vie sa o seba postarať sama. Z trailerov vieme usúdiť, že jej hnacím motorom bude pomsta. Fanúšikovia sa dočkajú aj návratu Joela, ktorý je však viditeľne starší.

Tretí diel zatiaľ nikto oficiálne nepotvrdil, no ak by aj bola dvojka prepadák (čo je extrémne nepravdepodobné), pokračovanie nás zrejme neminie.

Horizon Zero Dawn 2

Horizon Zero Dawn bola jedna z najlepších hier roka 2017. Škoda len, že vyšla skoro naraz s novou Zeldou od Nintenda, ktorá jej ukradla väčšinu ocenení. Titul bol prednedávnom nečakane potvrdený aj na PC, kde má za úlohu nalákať k Sony nových hráčov. Sequel zatiaľ nebol oficiálne oznámený, no herečka Janina Gavankar nám nechtiac prezradila, že dvojka je už vo vývoji.

horizon zero dawn aloy
Zdroj: noisypixel.net

Hlavná postava Aloy sa snaží prežiť vo svete, ktorému vládnu robotické dinosaury a takisto chce odhaliť svoj pôvod, kvôli ktorému je vo svojom kmeni šikanovaná a nechcená. Bude zaujímavé sledovať, o čom bude pokračovanie.

God of War 2

Prvý God of War sa úplne odčlenil od svojich predchodcov a priniesol diametrálne odlišný zážitok. Zostarnutý Boh vojny Kratos sa snaží so svojim synom priniesť popol svojej zosnulej ženy na vytúžený vrchol hory obrov a rozsypať ho tam. Cesta je to však dlhá a náročná, počas ktorej čakajú našich hrdinov rôzne prekážky. Takisto ako pri predošlých tituloch, išlo o jednu z najlepších hier tejto generácie.

God of War
Zdroj: pinterest.com

Pokračovanie taktiež zatiaľ nie je potvrdené, no fanúšikovia vedia, že sa ešte príbeh Kratosa a Atreusa ani zďaleka neskončil. Podľa špekulácií bude naša obľúbená dvojka čeliť Ragnaroku, teda koncu sveta podľa nórskej mytológie.

Yakuza 8

Séria menom Yakuza je členom rodiny PlayStation exkluzivít už veľmi dlhú dobu a naposledy sa dočkal aj anglickej verzie. Hry sledujú príbeh známej japonskej zločineckej organizácie, niektorí ju dokonca porovnávajú s Grand Theft Auto.

V našich končinách však nie je ani zďaleka taká populárna. Režisér Toshihiro Nagoshi povedal pre GamesRadar+, že je ohromený silou PlayStation 5. Čoskoro sa tak zrejme dočkáme pokračovania.

Yakuza
Zdroj: looper.com

Persona 6

Hoci Persona prednedávnom dorazila na Switch, je pevnou súčasťou PlayStation ekosystému už od 90. rokov. Piaty diel mal obrovský úspech, pokračovanie by tak bolo logickým krokom. Jeden z vývojárov sa dokonca v prieskume spýtal ľudí, na akej platforme by chceli vidieť Personu 6.

Persona 5
Zdroj: wall.alphacoders.com

Ide o simulátor medziľudských vzťahov, ktorý mal naposledy vyše 100 hodinový príbeh. Persona 5 riešila problém zneužívania študentov obklopených nedôveryhodnými  a nesmrteľnými dospelými. Mohli ste dokonca randiť so svojim učiteľom. Miestami bola hra naozaj veľmi zvláštna, no keďže ide o japonskú kultúru, nie je to nič nezvyčajné.

Marvel’s Spider-Man 2

Po viacerých neúspešných pokusoch sme sa konečne dočkali poriadnej Spider-Man hry. Tentokrát od legendárneho štúdia Insomniac Games, ktoré si Sony po obrovskom úspechu ich titulu dokonca kúpilo. Podľa môjho názoru ide o najlepšiu hru roka 2018. Je až neuveriteľné, čo dokázali „insomniaci“ vyžmýkať zo slabučkej PS4.

Obrázok z hry Marvel's Spider-Man na PlayStation 4
Zdroj: gamesradar.com

Otvorený svet vyzerá prekrásne. Často sa zabudnete a budete len tak lietať Manhattanom. Od základov je prekopaný aj combat systém, ktorý narozdiel od svojich predchodcov nemá konkurenciu. Podľa leakov stvárni rolu hlavného záporáka Venom v tele Harryho Osborna. Marvel’s Spider-Man 2 by sa mal objaviť v obchodoch niekedy na jeseň 2021.

LittleBigPlanet 4

LittleBigPlanet je fantastická puzzle hra plná farieb, kde hráte za Sackboya, ktorý je z látky. Séria taktiež obsahuje jednoduchý level editor, a tak si každý môže poľahky spraviť vlastný obsah. Siobhan Reddy, jeden z tvorcov, sa vyjadril pre GameSpot: „Momentálne všetci pracujeme na Dreams. Máme veľmi veľa plánov ale sme skutočne malý tím. Všetci budeme musieť pracovať spoločne, aby sme tie naše plány uskutočnili.

LittleBigPlanet 3
Zdroj: sector.sk

Dreams vyšlo na PlayStation 4 len minulý mesiac. Cieľom štúdia Media Molecule je tento úspešný titul čo najdlhšie podporovať a vydať ho aj na PS5. LittleBigPlanet 3 bolo v skutočnosti vyvíjané v Sumo Digital, s podporou Media Molecule. Sme preto zvedaví, ako sa autori popasujú so štvrtou častou.

Ghost of Tsushima

Sucker Punch, tvorcovia série Infamous, nám už priniesli množstvo kvalitných titulov. Ďalším v poradí je Ghost of Tsushima. Dej je zasadený do Mongolskej invázie Japonska v roku 1274. Budeme hrať za postavu menom Jin Sakai, jedného z posledných preživších zo samurajského klanu. Ak by Akira Kurosawa spravil videohru, vyzerala by ako Ghost of Tsushima.

Titul príde na PS4 26. júna 2020 a pravdepodobne sa neskôr dočkáme aj portu na PS5. Hra vyžmýka z PS4 aj tú poslednú kvapku výkonu. Bude tak zaujímavé sledovať, čo s ňou vývojári dokážu na novej generácii.

Bloodborne 2

Známa sekačka Bloodborne od štúdia FromSoftware je hra, ktorá skutočne otestuje vaše nervy a výdrž. Patrí medzi takzvané Souls hry, čiže tie najťažšie hry na svete. Pokračovanie je určite na ceste. Otázkou však zostáva, či Sony siahne dostatočne hlboko do vačku, aby udržal tento titul exkluzívny.

Bloodborne
Zdroj: flipboard.com

Ktorú hru by ste videli najradšej na novej generácii konzol? Vyjadrite sa do komentárov.

Zdroj: looper.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -