OFICIÁLNE: Vo štvrtok nás čaká predstavenie PlayStation 5 a jej hier

Nenechajte si ujsť

Roland Brožkovič
Roland Brožkovič
Ahojte, volám sa Roland, mám 21 rokov a študujem masmediálnu komunikáciu v Trnave. Vo voľnom čase pozerám filmy, seriály, e-športy alebo hrám počítačové hry. Rád cestujem a objavujem nové miesta.

Predstavenie PlayStation 5 už vo štvrtok

Bližšie predstavenie PlayStation 5 bolo už len otázkou času. Sony si tak pre nás konečne pripravilo online konferenciu, kde nám ukáže ďalšie detaily o svojej konzole. To ale nie je všetko, čakajú nás aj hry! Väčšie aj menšie.

Konkrétne sa tak stane už vo štvrtok, 4. júna, o 22:00 nášho času. Potvrdil to Jim Ryan, šéf Sony Interactive Entertainment, na PlayStation Blogu. Konferencia vraj bude trvať vyše hodinu. Nájdete ju ako na Twitchi, tak aj na YouTube.

Prichádzajúce hry na PS5 reprezentujú to najlepšie z fachu od inovatívnych štúdií po celom svete. Štúdiá, väčšie aj menšie, staršie aj novšie, tvrdo pracujú na vývoji hier, ktoré na konferencii ukážu potenciál nášho hardvéru,“ tvrdí Jim Ryan. Dodal ale, že nám nepredstavia úplne všetko, a tak nás ešte zrejme čakajú ďalšie podobné eventy.

Pomalé predstavovanie

Sony sa s nami podelilo a prvé detaily PS5 ešte v apríli 2019, keď sa sústredili na výkon a na rýchle SSD disky. Tie ale budú aj v novej konzole od Microsoftu. Ako ďalšie nás čakalo predstavenie oficiálneho názvu v októbri toho istého roka. V marci 2020 sme zažili fiasko, keď všetci čakali úplné predstavenie, no Sony odhalilo len presné špecifikácie.

Sony DualSense
Zdroj: videogameschronicle.com

V apríli sme sa ale dočkali neočakávaného odhalenia nového ovládača, ktorý ponesie názov DualSense. Ide tak o veľmi zaujímavé a najmä pomalé predstavovanie novej hernej mašiny, aké sme predtým ešte hádam nezažili.

Ak ste už teraz zvedaví, ako budú vyzerať next-gen hry, Epic nám na začiatku mesiaca predviedol svoj nový Unreal Engine 5, ktorý bežal práve na PS5. Ak budú hry budúcej generácie vyzerať aspoň trocha rovnako, rozhodne sa máme na čo tešiť. Náš článok si môžete prečítať tu.

Posledné dve stredy patrili relácii State of Play. V nej boli bližšie ukázané hry Ghost of TsushimaThe Last of Us Part II. Vyzerá to teda, že sa japonský gigant chystá pokračovať v nastolenom trende.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Tešíte sa na predstavenie konzoly PlayStation 5? Vyjadrite sa do komentárov.

Zdroj: blog.playstation.com, kotaku.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -