Sony oznámilo nové partnerstvo s Discordom. 10 miliardová ponuka od Microsoftu nakoniec neuspela

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Populárna platforma Discord spája sily so spoločnosťou Sony a už čoskoro sa stane súčasťou PlayStation Network. Nové partnerstvo začne platiť od roku 2022.

Takáto informácia prichádza len dva týždne po tom, čo Discord odmietol 10 miliardovú ponuku od Microsoftu. Je teda jasné, že Sony ponúklo Discordu niečo oveľa zaujímavejšie, ale presné detaily zatiaľ nepoznáme. No podľa všetkého sa jedná o integráciu Discordu a PlayStation Network pre plynulejšiu komunikáciu na konzolách a mobilných zariadeniach.

PlayStation Network Discord
Zdroj: news.in-24.com

Discord sa v roku 2022 stane súčasťou PlayStation Network

Podľa dohody má teraz spoločnosť Sony menšinový podiel Discordu, ktorý však umožní prepojenie medzi komunikačnou platformou a konzolami PlayStation. Ako uvádza Bloomberg, Discord dostal začiatkom tohto roka oveľa viac lukratívnych ponúk od rôznych spoločností, ale všetky špekulácie o predaji boli nakoniec vyvrátené. Dôvodom má byť to, že Discord si v tejto chvíli ešte veľmi rád ponechá nezávislosť.

„Spoločne už naše tímy tvrdo pracujú na tom, aby spojili Discord s vašim spoločenským a herným zážitkom v sieti PlayStation Network. Našim cieľom je priblížiť zážitky z Discordu a PlayStationu, či už na konzolách alebo mobilných zariadeniach, začiatkom budúceho roka. Takéto niečo umožní kamarátom, skupinám a komunitám stretávať sa, baviť sa a ľahšie komunikovať pri spoločnom hraní hier,“ uvádza Sony v oficiálnom vyhlásení.

Podrobnosti o novej dohode medzi PlayStation a Discordom sú stále pomerne nejasné a jednoznačne nešpecifikujú, čo presne táto skvelá správa znamená pre hráčov konzol PS4 a PS5, ako aj pre samotný Discord. S bližšími informáciami by nás mala spoločnosť Sony oboznámiť v najbližších mesiacoch.

Používaš Discord a myslíš si, že nová dohoda so Sony stojí za viac ako 10 miliárd dolárov od Microsoftu? Názor nám môžeš napísať dole do komentárov.

Zdroj: sie.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -