Zostavu PlayStation VR 2 doplnia novo generačné ovládače pre ešte lepší zážitok z virtuálnej reality

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Sony poskytlo prvý pohľad na nové ovládače PlayStation VR 2, ktoré kombinujú funkcie sledovania pohybov prstov s haptickou spätnou väzbou systému PS5, ako aj veľa iných zaujímavých vlastností.

Táto novo generačná VR novinka so sebou prináša niekoľko zmien v porovnaní so staršími ovládačmi PlayStation Move Motion a pripraviť sa môžeš na oveľa lepšie a hlbšie ponorenie do virtuálneho sveta.

PlayStation VR 2 ovládače
Zdroj: geekculture.co

Ovládače PlayStation VR 2 navždy zmenia tvoj pohľad na virtuálnu realitu

Výrobca vsadil na ergonomickejší rad periférií, ktoré sa jednoducho zmestia do akýchkoľvek rúk používateľa. Ovládače majú kruhový tvar a umožňujú prirodzenejšie prispôsobenie bez toho, aby obmedzovali prsty hráčov.

Pokiaľ ide o nové dostupné funkcie, periférie podporujú mnoho najlepších funkcií, ktoré môžeš zažiť pri ovládačoch DualSense – adaptívne spúšťače a haptickú spätnú väzbu.

Rovnako bude implementovaná aj detekcia dotykov prstov, podobným spôsobom ako u ovládačov Knuckle od spoločnosti Valve. Ovládač bude schopný detegovať tvoje prsty bez potreby stláčania tlačidiel. Takáto technológia umožní hráčom prirodzenejšie používať rôzne gestá pri hraní hier.

PlayStation VR 2 ovládače
Zdroj: geekculture.co

Ďalšie užitočné vlastnosti

Ovládače sú tiež vybavené sledovacím krúžkom a budú trackované náhlavnou súpravou PlayStation VR 2 (namiesto PlayStation Camera). Každý z dvojice ovládačov je vybavený analógovou páčkou, úchopovým tlačidlom, spúšťacím tlačidlom a dvoma vstupmi. Ľavý ovládač má okrem toho tlačidlo „Create“, zatiaľ čo pravý obsahuje tlačidlo „Options“.

Sony tvrdí, že prototypy týchto nových ovládačov budú už čoskoro v rukách vývojárskej komunity a nezabudli dodať, že nová generácia VR na PS5 toho prinesie postupom času oveľa viac.

Ovládače PlayStation VR 2 budú uvedené na trh niekedy v roku 2022. Do tej doby nám Sony odhalí viac zaujímavostí ohľadom novej generácie VR na PS5, takže určite nikam neodchádzaj, pretože o všetkom ťa budeme informovať.

Vlastníš PS5, obľubuješ VR a dáš budúci rok šancu novým ovládačom PlayStation VR 2? Názor nám nezabudni napísať dole do komentárov.

Zdroj: blog.playstation.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -