Po God of War prichádza na PC ďalšia hra, ktorej Sony kladie bizarnú podmienku

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Po God of War na PC aj Until Dawn

Aktualizácia 02.06.: Najprv God of War, teraz prichádza od Sony port ďalšej PC hry, ktorá vyžaduje bizarnú podmienku. Sony vyžaduje, aby mali hráči aktívne konto, do ktorého boli pri hraní prihlásený, na PlayStation Network (PSN). Opäť sa to týka hry, ktorá je čisto single playerom – o Until Dawn.

Takúto podmienku dostávajú hráči bez ohľadu na to, či si hru zaobstarajú cez Steam alebo Epic Games Store. Dôvod zo strany Sony stále nie je jednoznačne vysvetlený, na internete sa však ukazujú odôvodnenia, ktoré hovoria, že takto si môže spoločnosť vykazovať viac aktívnych hráčov vo svojich štvrťročných správach.

hra until dawn
Zdroj: Steam

Pôvodný článok

Ragnarök prichádza. Nebojte sa, nechystá sa skutočná apokalypsa – to len oznamujeme najrýchlejší port z PlayStation na PC v histórii. Špičková a hráčmi obľúbená herná séria God of War sa v roku 2022 rozrástla o titul práve s týmto názvom. A teraz, len necelé dva roky nato, prichádza hra aj na počítače (oficiálny blog). Hrozí však, že si ju nezahrajú všetci.

Hra God of War Ragnarök pokračovala v rozpovedaní príbehu Kratosa, Boha vojny a jeho dobrodružstiev so synom Atreusom. V predchádzajúcej hre z roku 2018 sa táto dvojica vrátila z epickej výpravy, kedy boli roztrúsiť popol Atresusovej matky na najvyššom vrchu vo všetkých deviatich ríšach.

V zatiaľ poslednom príbehu sa Kratos a Atreus vydajú na ďalšiu výpravu, ktorá súvisí s ich životmi a neprestajnými náznakmi o tom, že prichádza koniec sveta – podľa severskej mytológie Ragnarök. Zistia, že samotný Odin má vlastné plány ohľadom konca sveta a práve ústredná dvojica ho musí zastaviť. Hráč sa prostredníctvom akčnej bojovej príbehovky dá do bitky napríklad aj s takým Thorom, Bohom hromu.

Hra je stále veľmi obľúbená

Táto hra mala po vydaní nesmierne kladné recenzie ako od kritikov, tak aj od bežných hráčov. Na portáli Metacriticskóre 94 od médií, respektíve 8,1 bodov od používateľov. V našej recenzii sme jej udelili hodnotenie 9/10 bodov.

amazon god of war
Zdroj: PlayStation Studios

Doteraz bola hra dostupná len na herných konzolách PlayStation, lenže ako spoločnosť informovala prostredníctvom oficiálneho blogu, konečne príde aj na počítače. Vynikajúci titul so svižnými mechanikami a fantastickým príbehom si tak užije ďalšie kvantum hráčov. Žiaľ, kvôli nie veľmi obľúbenej taktike však bude tento počet obmedzený.

Nepochopiteľný krok Sony PlayStation

Podobne ako pri porte Helldivers 2 bude Sony od PC hráčov, ktorí si chcú zahrať God of War Ragnarök vyžadovať účet PlayStation Network (PSN). To môže byť pre niektorých problém, nakoľko PSN nie je dostupné vo veľkej časti sveta.

Službu nemajú napríklad viaceré európske regióny ako pobaltské krajiny, Srbsko či Bosna a Hercegovina. Na Slovensku už, našťastie, PSN je dostupné, prišlo sem však len stále veľmi neskôr ako do iných krajín, vrátane Česka. Znamená to ale, že Slováci si na počítačoch God of War Ragnarök zahrajú.

Nie je jasné, prečo Sony opäť požaduje PSN pre hranie ich nových PC portov. Kontroverzia ohľadom podobnej situácie s Helldivers 2 ich donútila, aby od požiadavky v prípade tejto hry ustúpili. Nakoniec však vydali napríklad Ghost of Tsushima, ktorý pri online režime vyžaduje PSN. To je však pochopiteľné, keďže sa bavíme len o hraní online.

God of War Ragnarök RECENZIA
Zdroj: Róbert Herda

Lenže God of War Ragnarök je výhradne single-player hra, teda len pre jedného hráča. Aj keď si ju na Slovensku zahráme, želáme si, aby Sony buď sprístupnilo PSN všetkým na svete, alebo aby od tejto nezmyselnej požiadavky ustúpili. Hru ako takúto by si totiž mal vedieť zahrať každý.

Už túto jeseň

Definitívny príchod na počítače bol potvrdený na 19. septembra 2024, teda necelé dva roky po vydaní hry v novembri 2022 na PlayStation. Ide tak o doposiaľ najrýchlejší port z konzoly PlayStation na PC. K dispozícii bude na Steame aj Epic Games Store za 60 eur, respektíve 70 eur za Digital Deluxe edíciu. Tešíte sa?

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -