Ďalšie z tajomstiev bolo odhalené. Počasie v Ghost of Tsushima sa prispôsobuje vášmu hernému štýlu

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Herné tajnosti

Nejedná sa o nezvyčajnú situáciu. Autori spravidla ukrývajú vo svojich tituloch rôzne tajné predmety, odkazy na iné projekty, či rovno skryté mechaniky, o ktorých vám nič konkrétne nepovedia. Preto vás poteší, keď podobné tajomstvo odhalíte. Najnovšie hráči prišli i na to, že počasie v Ghost of Tsushima sa mení na základe vášho prístupu k súbojom.

V samurajskej novinke si môžete spravidla vybrať medzi dvomi postupmi. Zvolíte čestný stret a teda sa postavíte protivníkom s katanou v ruke a odvahou v srdci. Jedná sa o náročnejšiu cestu, pri ktorej musíte excelovať so sečnou zbraňou a dôsledne odrážať ofenzívu.

Druhou možnosťou je však nečestne sa zakrádať tieňmi, bodať oponentov do chrbtov alebo používať otrávené šípky, čím však porušujete svoj kódex cti. Áno, postup je jednoduchší, ale zato hodný zatratenia a odporu zo strany ďalších žijúcich samurajských bojovníkov.

Počasie v Ghost of Tsushima sa mení s prihliadnutím na váš postup

Svojimi činmi Jin Sakai, hlavný hrdina príbehu, ovplyvňuje matku prírodu. Ak sa častejšie prikláňa na stranu ninju a teda využíva viac temné zákutia, než cnostné bitky, na ostrove Tsushima pravidelne prší. Takéto vývojárske rozhodnutie podľa všetkého podtrháva fakt, že ste zišli zo svojej cesty a zabudli na vštiepený kódex.

Súčasne je hra omnoho tmavšia, čo nahráva kradmému umu a dopomáha pri tichých zabitiach. V prípade, že ale väčšinu času bojujete čestne, k veľkým a početným búrkam nedôjde, pričom tento fakt môžem z osobnej skúsenosti potvrdiť.

počasie Ghost of Tsushima
Zdroj: forbes.com

Hoci ide takmer o nepatrnú súčasť titulu, je nutné vývojárom zo Sucker Punch Productions zložiť veľkú poklonu. Nie všetky štúdiá rozmýšľajú podobne kreatívne a takto originálnych ideí si treba vážiť.

Ostatne, mechanika počasia dokáže prekvapiť a potešiť asi ako zistenie, že Nathan Drake v sérii Uncharted zomiera ihneď po jednom presnom zásahu. Počas bežného hrania si to ani nevšimnete, ale ak to raz zistíte, na výsledný produkt sa budete pozerať ešte o niečo pozitívnejšie.

Čo si myslíte o takejto mechanike vy? Oceňujete obdobne originálne nápady? Určite sa s nami podeľte o svoje názory prostredníctvom dostupných komentárov. 

Zdroj: gamespot.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -