POCITY Deň 1.- Cesta do Fantázie

Nenechajte si ujsť

Poctu zahájiť v poradí už siedmy filmový festival POCITY dostala japonská animovaná rozprávka Cesta do fantázie alebo Sen to chihiro no kamikakushi od svetového režiséra Hajao Mijazaki. Nakukneme teda spolu do hlbších útrob tohto filmu a podujatia.

Prvý deň filmového festivalu POCITY

Prvý festivalový deň nazvaný aj Warm Up sa uskutočnil v utorok 4.10 v jednej malej kaviarničke o 19:00. Avšak vzhľadom na počet ľudí bola táto kaviareň veľkosťou až až. Voľné nezostalo ani jedno miesto. Pár minút po siedmej nás pekne privítali a oznámili detaily programu na nasledujúce dni a popriali pekný zážitok. Poslední ľudia sa usadili, spríjemnili si pozeranie kúpou teplých nápojov z kaviarne a zážitok v podobe filmu sa mohol začať. Práve na tejto akcii sme mohli vidieť, že japonské animované diela nezaujímajú len mladých, ktorí si prišli pospomínať na detské časy ale aj starších, ktorých tam nebolo málo. Vec, ktorú sme naozaj ocenili pretože ju asi nikto nečakal, bolo premietanie rozprávky v originálnom jazyku s titulkami. Pre japonských nadšencov to bolo to pravé orechové.

POCITY

POCITY

O čom je rozprávka Cesta Do Fantázie?

Pre neznalých, ktorý túto rozprávku nevideli, si ju trocha bližšie popíšeme. Príbeh je o malom dievčatku menom Čihiro, ktoré sa s rodičmi dostane do opusteného mestečka. Avšak mesto možno nie je také opustené ako by sa mohlo zdať. Divy sa začnú diať hneď ako sa zotmie a dievčatko sa tak náhle ocitá v meste duchov a navyše aj bez rodičov. Tých pre ich nenažranosť postihla totiž kliatba a stali sa prasiatkami. Malá Čihiro vydesená uteká a stretáva Hakua, chlapca z mesta duchov, ktorý jej chce pomôcť. A aby toho nebolo málo, prenasleduje ju čudná zahalená postava. Či sa z nej vykľuje priateľ alebo nepriateľ zistíte po pozretí. Po týchto udalostiach sa začína to pravé dobrodružstvo o mladej láske a prežití preplnené prvkami fantázie. Dámy a páni, Cesta do Fantázie!

Cesta do Fantázie

Všetko o tomto festivale sa môžete dočítať v tomto článku.

A tak Vám teda prinášame filmový tip na lenivé a studené popoludnia alebo večere. Ostaňte, ale s Nami, pretože Vás budeme informovať o celom priebehu festivalu.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -