POCITY Deň 2.- Keď Slováci točia film

Nenechajte si ujsť

Dnes sa vrátime k druhému dňu festivalu POCITY. Ten sa konal v Prešovskom Cinemaxe. Prvý film, na ktorý sme sa dostavili sa volal Malí hrdinovia a festival mal tak tú česť uviesť celoslovenskú premiéru tohto diela. Ako bonus sa prvý krát za 7 rokov pôsobenia POCITY podarilo dostať na plátna 3D film. Druhý film bol zo slovenskej dielne a volal sa 5th October čo bolo milé vzhľadom k tomu, že práve v deň premietania bol 5. október. Opíšeme si oba filmy trochu podrobnejšie.

POCITY

Aké filmy sa premietali druhý deň festivalu POCITY?

Malí hrdinovia 3D

Malí hrdinovia je dokumentárny film, podľa POCITY western o dvoch škrečkoch (škoda, že jeden zo „škrečkov“ bol chipmunk a nie škrečok) a ako človek čo nenávidí dokumentárne filmy musím prehodnotiť svoj názor. Film bol naozaj pútavý, s dobre zvolenou hudbou a občas som mala pocit, že napätím ani nedýcham. K tomu 3D efekt, spomalené zábery špliechajúcej vody a máte nezabudnuteľný zážitok. Nehovoriac o roztomilosti hlavných hrdinov, zahrnutých do dvoch príbehov, odohrávajúcich sa v dvoch rozdielnych biotopoch. Prvý príbeh Nám rozprával o 3 mesačnom mláďati chipmunka, ktoré sa potrebovalo zazimovať a nazbierať čo najviac orieškov. Avšak to mu prekazil zlodej v podobe staršieho chipmunka a tak sa dobrodružstvo mohlo začať. Mohli sme vidieť, čo všetko obnáša prežitie v lese pre tohto malého živočícha. A verte, že nemal práve na ružiach ustlané. Druhý príbeh Nám zas ukáže aké je to pre púštneho škrečka nabrať samostatnosť a vydať sa na vlastné cesty. Malý hlodavec to, ale zvláda a na konci dokumentu sa z neho stáva poriadny badass.

5th October

Slovenský film natočený vo Francúzsku. Práve preto nechýbali pravé francúzske detaily ukazujúce na úplne nepodstatné veci, vždy niekoľko sekúnd. Nehovoriac o tom, že za celých 63 minút sme počuli max. dve slová. Pre akčného človeka ako som ja to bolo pocitovo niekoľko násobne viac času, kedže film ma jemne uspával tichom a tmou, ktorá v kine bola :D Čo sa však filmu vytknúť nedá je originalita a príbeh ktorý Nám prináša. Rozpráva totiž o slovenskom starčekovi, ktorý má na tvári nádor a práve 5. októbra naplánovanú operáciu. Avšak tá sa uskutoční vo Francúzsku a tak sa dôchodca musí všetkého vzdať a začať nový život ako bezdomovec. V cudzej krajine, bez rodiny, bez znalosti jazyka sa pozeráme na to ako sa starček popasuje so životom bez domova. Zároveň sa musí popasovať so samým sebou a všetkým čo by prípadné nepodstúpenie operácie obsahovalo. A v neposlednom rade je to príbeh jedného brata. Príjemný dojem filmu dodávajú aj jeho zápisky o živote, ktoré počas premietania pár krát zahliadneme. Nakoniec všetko dobre dopadá a 5. októbra sa mu blýska na dobré časy. Alebo aj nie? Zistíte ak si tento snímok pozriete v pohodlí svojich domovov.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt 5. oktober film

Vidíme sa pri ďalších informáciach z tohto festivalu.

 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -