Pod plátnom tancovali aj Slováci, kiná majú nový ošiaľ. Toto nedokázal ani Oppenheimer

Nenechajte si ujsť

Expresná produkcia a nástup v kine

Natočili ho za tri dni a má skoro tri hodiny. Dokument Taylor Swift: The Eras Tour zachytávajúci koncerty americkej speváčky v meste Los Angeles mal silnejší otvárací víkend než klasiky, ako Oppenheimer, Indiana Jones či Rýchlo a Zbesilo 10, informuje CNN.

Koncertné šialenstvo pokračuje

Má milióny fanúšikov po celom svete. Najnovšie turné s názvom Eras ponúka tie najväčšie pecky z celej diskografie Taylor Swift. Kdekoľvek speváčka príde, hotely sú vypredané a na cestách sa tvoria zápchy. V americkom meste Seattle dokonca spôsobili fanúšikovia jej koncertu zemetrasenie rovnajúce sa magnitúde o sile 2,3.

Teraz prišla Taylor Swift do kín s novým dokumentom, o ktorý sa postaral režisér Sam Wrench. Celá produkcia trvala len tri dni a zachytáva speváčkin 6-dňový pobyt v Los Angeles, počas ktorého absolvovala niekoľko koncertov.

Napriek krátkej dobe prípravy a rýchlemu uvedeniu do kín, zvládol film už v prvý deň predpredaja predať viac lístkov, než akýkoľvek iný film v doterajšej 103-ročnej histórii siete AMC.

Dobrá správa pre kiná

Speváčka svojou popularitou pomohla kinám po celom svete, ktoré do dnešného dňa od vypuknutia pandémie bojujú s nižšou návštevnosťou. Film Taylor Swift: The Eras Tour sa umiestnil na prvej priečke v návštevnosti nielen v USA, ale aj v krajinách ako Nemecko, Mexiko, Spojené kráľovstvo či Austrália.

Zahanbené zostali aj najväčšie tohtoročné trháky ako Rýchlo a Zbesilo 10, Indiana Jones and the Dial of Destiny či Mission Impossible: 7, ktoré sa so svojimi otváracími víkendami na tento film ani len nechytajú. Taylor Swift sa totiž podarilo so svojim dokumentom len za prvý víkend zarobiť viac ako 97 miliónov dolárov. Už teraz ikonický Oppenheimer bol na čiastke niečo málo cez 82 miliónov dolárov.

Aj dnes už pre mnohých bizarný film Rýchlo a zbesilo 10 zarobil len 67,5 milióna dolárov počas otváracieho víkendu. Sila filmu o Taylor Swift je tak naozaj masívna.

U nás sa popri filme aj tancuje

Na premietaní filmu v Bratislave bolo poriadne divoko. Mnohí influenceri zdieľali na sociálnych sieťach videá priamo zo sály, kde sa okrem pozerania filmu aj tancovalo či spievalo. A to rovno pred samotným plátnom.

@milan_bezmapy

💕Keď ideš na Taylor Swift do kina v Bratislave a ocitneš sa na trojhodinovom koncerte. #erastour #bratislava #taylorswift #swifttok #capcut

♬ sonido original – Milan Bez Mapy

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

  1. Toto je iné zúfalstvo… jednak ísť do kina na koncert je haluz, a jednak je to len priemerná speváčka a ten hype okolo je len prejavom úpadku hudby…pred 40+ rokmi by akurát mohla robiť predskokana vtedajším velikanom…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -