Dráma Pod rúškom noci od Bena Afflecka je finančný prepadák. Štúdio očakáva stratu $75 miliónov!

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Od prvého okamžiku, čo sa Ben Affleck objavil v Hollywoode bolo jasné, že je viac ako „iba“ hercom. Jeho režisérska cesta nabrala na otáčkach po výhrach prestížnych cien za najlepší scenár za film Good Will Hunting z roku 1998. Začiatkom 21. storočia sa Affleck mohol hrdo nazývať nie len skvelým hercom, ale už aj režisérom.

Film Gone Baby Gone sa stal Affleckovým režisérskym hitom. Za ním nasledovala rovnako pôsobivá snímka Mesto Hriechu a tretí film Argo, ktorý sa stal absolútnym úspechom. Všetky tri filmy od Bena Afflecka zaujali pozornosť Oscarov, o ktoré odhodlane bojovali. Filmu Argo sa dokonca podarilo vyhrať Oscara za najlepší film, akadémia ale žiaľ prehliadla Affleckovú podstatnú úlohu v tvorení tejto snímky.

Ben Affleck Pod Rúškom Noci recenzia
Ben Affleck vo filme Pod rúškom noci | Zdroj: fandango.com

Len nedávno sme sa dočkali štvrtého filmu od režiséra Afflecka – Pod rúškom noci, v ktorom si zahral aj hlavnú postavu. Ide o epickú gangsterskú drámu z čias alkoholovej prohibície v USA, pri ktorej nastáva rozmach rôznych organizovaných zločineckých organizácií, ktoré medzi sebou bojujú o nadvládu nad územím. Pred tým, ako sa film dostal na filmové plátna, sa o ňom rozprávalo ako o serióznom záujemcovi o prestížne filmové ocenenia – rovnako ako Affleckové predošlé filmy. Realita bola však diametrálne odlišná. Snímka sa dočkala podpriemerných hodnotení, na Rotten Tomatoes dostala iba 32%. Rovnako sa ani príliš nepáčila divákom. Čísla po vydaní filmu vypovedajú o malom záujme o lístky, čo znamená málo peňazí. S tým, že sa film dostal už do všetkých kín sveta, nám portál Variety odhaľuje, že štúdio Warner Bros. od Pod rúškom noci očakáva stratu až 75 miliónov dolárov.

Prečo sa tak stalo, a ako sa film zrovnáva s predošlými snímkami režiséra Afflecka?

Náklady na produkciu filmu Pod rúškom noci (Live By Night) boli 65 miliónov. Za čas vyše 30 dní si do dnes film zarobil iba 16,5 milióna dolárov. Ak budeme počítať aj s nákladmi na marketing, dôveryhodné zdroje odhaľujú, že finančné straty sa vyšplhajú až na 75 miliónov. 

Robert Glenister a Sienna Miller Ben Affleck Pod Rúškom Noci recenzia
Vo filme si zahralo mnoho skvelých hercov | Zdroj: themillimetre.com

Tri predošlé filmy od Afflecka pritom až niekoľko-krát znásobili náklady na výrobu. To bol pravdepodobne dôvod, prečo sa Ben Affleck odvážil filmovej adaptácii knihy od Dennisa Lehanea priradiť nezvyčajne veľký budget. Celej situácii nepomohol fakt, že film bol omnoho horší, ako všetci pôvodne očakávali. Jednoducho neponúkal ani zlomok pôžitku z pozerania, ako napríklad La La Land a Manchester by the Sea. Jedná sa teda o názorný príklad, že príliš veľký hype nikdy neskončí dobre. 

Film Pod rúškom noci tvoril akési zakončenie zaujímavého roku 2016, čo sa týka Bena Afflecka, keďže ho predchádzali Batman v Superman a Účtovník. Herec-režisér si ale nad ničím neláme hlavu a plne sa sústredí na nadchádzajúce filmy Justice League a The Batman. Do roku 2017 mu prajeme veľa úspechov.

ZDROJVARIETY

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -