Poďme si spoločne zaboxovať do ringu. | Southpaw (Recenzia)

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

onečne v našich kinách zavítal film, ktorý ma niečo do seba. Správne. Bojovník. Neznie to nádherne? Veru nie. Preto neodporúčam ísť na tento film s dabingom,ale pozrieť si to v originálnom znení. Vo filme Southpaw nájde milovník filmov všetko. Od akcie až po smútok. Pre ženy aj pre mužov.

Vyšportované telo Billa Hopesa (Jake Gyllenhaal) rozpáli nejednu ženu. Ale upozorňujem, že krásny hairstyle na aký ste u Jaka zvyknuté načakajte dámy. Opačné pohlavie však tento fim rozpáli viac. Nemyslím teraz telo Billa Hopesa, ale akciu, ktorá Vás neminie. Vo filme vás čaká aj pár výstrelov, ktoré zmenia život hl. postave vo veľkom rozsahu. Nebude ich však 9 ako pri Curtis „50 Cent“ Jacksonovi, ktorého si tiež môžete vo filme všimnúť ako zapredaného manažéra, ktorý by vás vymenil aj za pomarančový TicTac.

Vo filme si prežijete aj temné stránky a veľa negatívnej energie. Avšak aj Bill Hopes našiel svoje svetlo na konci tunela a dokončí to vo veľkom štýle. A verte mi. Ak nemáte srdce z kameňa, tak vo vás film vyvolá emócie. Citlivým povahám by som odporúčal zobrať zo sebou vreckovky. Musím sa priznať. Chvíľu som sa nechával presviedčať na tento film, ale urobil som správne. Milovník bojových športov to bude určite s napätím prežívať do poslednej minúty. Tak ako to prežíval aj Eminem za kamerou. Oficiálne mal práve on stvárniť hlavnú postavu, ale po zmene scenáru pochopil, že nato nemá.

Za kamerou stál aj Antoine Fuqua, ktorý zvládol snímok na jednotku. Nie až tak svetoznámi režisér sa chopil žezla a scenár Kurt Suttera sa dostal na plátna vo vysokej kvalite.

Moje hodnotenie je jednoznačné. Filmový zážitok to bol uctihodný. 10/10. Strhol by som bod za  syrovú omáčku a diabolské nachos, ktorá mi z filmu ubrali pár minút. Preto by som vreckovky odporúčal, nie len pre citlivé povahy, ale aj pre nešikovných ľudí ako som ja. Avšak zachránila to napínavá záverečná scéna a v záverečných titulkoch nový song od Eminema King Never Die.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -
Moje hodnotenie je jednoznačné. Filmový zážitok to bol úcty hodný. Strhol by som bod za syrovú omáčku a diabolské nachos, ktorá mi z filmu ubrali pár minút.Poďme si spoločne zaboxovať do ringu. | Southpaw (Recenzia)