Pokémon: Toto sú najväčšie zmeny medzi originálnym filmom z roku 1998 a Netflix prerábkou

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Pokiaľ si pamätáte na film Pokémon: The First Movie – Mewtwo Strikes Back z roku 1998, tak máte nárok na seniorskú zľavu. Na Slovensku bol preložený ako Pokémon. Prvý film – Najmocnejší pokémon a jednalo sa o vôbec prvý celovečerný Pokémon film v histórii. Dnes je týchto filmov 22 a posledný z nich je výtvorom od Netflixu.

Jeho názov znie Mewtwo Strikes Back: Evolution, čo jasne naznačuje, že ide o remake vyššie spomenutého prvého filmu. Jeho príbeh je takmer identický s originálnou verziou a tou najväčšou zmenou je animácia, ktorá je tentokrát vytvorená pomocou počítačových efektov CGI. Film je na Netflixe dostupný od 27. februára, kedy sa oslavoval oficiálny Pokémon deň.

Pokémon film od Netflixu

Akoby to bolo včera, keď mi vzdialená rodina zo Švajčiarska doniesla originálnu kazetu tohto legendárneho filmu. Jediným a zároveň najväčším háčikom bolo, že celý film bol kompletne po nemecky. Síce som nerozumel ani slovo, no ani to ma neodradilo od každodenného pozerania tejto kultovej rozprávky. Práve tam sa zrodila moja láska ku sérii Pokémon, ktorá prostredníctvom hier pretrváva až dodnes.

Teraz si môžeme užiť rovnaký príbeh s rovnakými postavami, len vypovedaný v krajšom šate pre novú generáciu fanúšikov. Malé rozdiely sa však medzi filmami predsa len nachádzajú a tak sa poďme pozrieť na všetky, ktoré sme po príbehovej stránke dokázali zaregistrovať.

Najväčšie zmeny v porovnaní s originálom

Ide o naozaj malé zmeny, ktoré si všimnú len skalní fanúšikovia Pokémonov. Jedna z nich sa nachádza hneď v otváracom súboji Asha proti pirátovi, kde Pikachu bojuje proti Drowzeemu namiesto Golema. Ďalšia zmena sa nachádza v spôsobe, ktorým tím Rakeťákov previezol Asha, Brocka a Misty na ostrov cez hurikán. V originálnom filme mali oblečené kostýmy vikingov a boli na člne, zatiaľ čo v novom filme mali mechanického Laprasa a kostýmy námorníkov.

Okrem toho mal Mewtwo na začiatku filmu pridanú jednu vetu, keď snil o Mew a vonkajšom svete. Táto veta sa v pôvodnej verzii filmu nenachádzala. Poďme sa však presunúť na tú najväčšiu zmenu, ktorá mrzela aj mňa.

Určite ste zvyknutí na to, že pred každým filmom od štúdia Pixar hrá krátka rozprávka. Niečo podobné majú aj Pokémon filmy, pričom prvý film bol spojený s kraťasom „Pikachu’s Vacation„. Tento krátky, 20-minútový film hral v kinách pred Pokémon: The Movie a taktiež sa dostal na domáce vydania filmu, takže sa nachádzal aj na mojej kazete.

Bohužiaľ, Netflix tento krátky animovaný film neprerobil a väčšina fanúšikov ostala sklamaná. Síce sa jedná o samostatný príbeh, ktorý nemá s filmom vôbec nič spoločné, no diváci si ho veľmi obľúbili. Odvtedy vzniklo viac ako 20 ďalších kraťasov s Pikachu, ktoré sa premietali pred celovečernými Pokémon filmami v kinách a na domácich nosičoch.

Videli ste už tento remake od Netflixu? Vaše názory naň nám napíšte do komentárov!

Zdroj: screenrant.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -