Seriály

Vyzerá to tak, že Ash Ketchum končí v seriáli Pokémon! Kto ho nahradí?

Anime Pokémon sa na televízne obrazovky dostalo v roku 1997 a dodnes je po celom svete obrovským fenoménom. Veľa z nás vyrastalo spolu s trénerom Ashom Ketchumom, aj keď jeho vek sa za posledných 22 rokov nijak nezmenil. Každou sériou sa mení názov seriálu, spoločníci, regióny, Pokémoni, no jedna vec ostáva stále rovnaká – Ash a jeho Pikachu.

Tí sú tu s nami od samotného začiatku a každou sériou sú bližšie k splneniu svojho sna. Teda, až doteraz. Už 15. novembra sa na police obchodov dostanú hry Pokémon Sword a Pokémon Shield, s ktorými samozrejme príde aj nová séria anime, ako tomu býva zvykom. Tentokrát tu však je malý háčik.

Čaká anime Pokémon úplný reštart?

Nová séria anime bude niesť jednoduchý názov Pokémon, čo sa nestalo od originálu z roku 1997. Televízne seriály Pokémon vždy slúžili na propagáciu nových hier, takže očakávaným názvom novej série bol Pokémon Sword & Shield. Väčšina fanúšikov si teda myslí, že pôjde o reboot (reštart príbehu) namiesto typického pokračovania.

Nasvedčuje tomu aj to, že sa príbeh nebude odohrávať iba v novom regióne Galar. Nová séria anime totiž preskúma úplne každý kontinent, ktorý poznáme z hier a seriálov. Nepôjde teda o priame pokračovanie série Pokémon Sun & Moon. Je možné, že presun medzi regiónmi naznačuje príbeh viacerých postáv, namiesto zamerania sa na jedného protagonistu.

Ash Ketchum

Ash Ketchum po reštarte filmovej série; Zdroj: youtube.com

Za posledných 22 rokov sa nové série vždy zameriavali na Asha a Pikachu v novom regióne a stavali ich proti novým výzvam, trénerom a pokémonom. Nuž, Ashov sen stať sa majstrom pokémonov môže ostať navždy nesplneným. Samotná filmová séria si v roku 2017 prešla reštartom po takmer 20 rokoch dobrodružstiev Asha Katchuma.

Príbeh je stále zameraný na trénera menom Ash Katchum, no ide o úplne rozdielnu verziu než je tá, ktorú pozná väčšina fanúšikov. Tieto filmy boli neuveriteľne úspešné a vyzerá to tak, že sa anime poberie rovnakým smerom. Film Pokémon: The Power of Us nám už dokonca predstavil koncept separátnych príbehov, ktoré sa nakoniec spoja.

Zatiaľ však nebolo nič oficiálne potvrdené a viac sa dozvieme už 29. septembra. Tak čo myslíte, nebude Ash Katchum hlavnou postavou novej série?

Zdroj: screenrant.com

Adam Martiš
About author

Volám sa Adam, mám 19 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  SeriályTrailery

  Na Apple TV+ prichádza hororový seriál Servant od M. Night Shyamalana

  OdporúčameSeriályTrailery

  Captain America je zombie v prvej ukážke na animovaný MCU seriál What If...?

  Seriály

  Doctor Strange v seriáli Loki? Marvel odhaľuje zaujímavé prepojenie

  Seriály

  Druhá séria seriálu The Boys je dotočená a my vieme, kedy ju uvidíme

  Pridaj komentár