Dočkáme sa niekedy pokračovania filmu Mad Max: Zbesilá cesta? Režisér v tom má jasno!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Verili by ste tomu, že človek, ktorý zrežíroval všetky časti série Mad Max, zároveň režíroval aj rozprávky ako Happy Feet či Prasiatko Babe? Nie? Nebojte sa, ani my nie. 70 ročný režisér George Miller nám priniesol filmy Šialený Max (1979), Šialený Max 2: Bojovník ciest (1981) a Šialený Max a Dóm hromu (1985).

Ešte v tých časoch hral postavu Maxa Rockatanskyho herec Mel Gibson. Po rozprávke Happy Feet 2 (2011) sa rozhodol, že sa vráti do svojho post-apokalyptického sveta. V roku 2015 tak natočil jeden z najlepších akčných filmov všetkých dôb – Mad Max: Zbesilá cesta. Film si zamilovali ako diváci, tak aj kritici a dokonca zozbieral až 6 Oscarov.

pokračovanie filmu mad max
Zdroj: wall.alphacoders.com

Dočkáme sa pokračovania filmu Mad Max: Zbesilá cesta?

Celý svet sa teda pýta jednu jasnú otázku – uvidíme niekedy pokračovanie? Tie pôvodne boli plánované, predsa aj na stránkach ako IMDb či ČSFD svieti názov Mad Max: The Wasteland s dátumom vydania v roku 2020.

Potom však prišli problémy a žaloby so štúdiom Warner Bros., ktoré spomalili a takmer zničili celý proces tvorby pokračovania. Odvtedy však uplynul minimálne rok a my sme až doteraz netušili, či má režisér George Miller ešte niečo v pláne. Na čo sa teda môžeme tešiť?

„Sú tu dva príbehy, oba zahŕňajúce Mad Maxa, a taktiež príbeh o Furiose. Stále to riešime, musíme vyriešiť tú vec s Warnermi, no zdá sa byť celkom jasné, že sa to stane.“

Fanúšik Mad Maxa
Zdroj: HBO.com

Zdá sa teda, že sa blízkej budúcnosti dočkáme hneď troch ďalších filmov zo sveta Wasteland! Dve pokračovania príbehu Mad Maxa a jeden spin-off s Furiosou, o ktorom sme tiež počuli už pred nejakým časom.

Stále teda platí to, čo sme od režiséra počuli v minulosti. Najprv však stále musia doriešiť problém so štúdiom Warner Bros., ktorý som spomínal vyššie.

Tak čo, tiež sa tešíte na pokračovania? Podľa mňa je film Mad Max: Zbesilá cesta bezchybným akčným filmom!

Zdroj: cinemablend.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -