Filmy

Scenár pokračovania filmu Alien: Covenant už je napísaný, natáčanie siedmeho dielu kultovej filmovej série sa začne už o rok!

Meno režiséra Ridley Scott je veľmi rozšírené. Každý správny filmový nadšenec si okamžite spomenie na jedny z najlepších hororov a sci-fi filmov všetkých čias. Votrelec (Alien) z roku 1979 bol prelomovým filmom a považuje za za absolútny vrchol kinematografickej tvorby. Šiesty diel už o dva mesiace prerozpráva príbeh, ktorý sa stal ešte pred udalosťami z prvého filmu. A ako sa teraz dozvedáme, na ďalší film si po májovom vydaní nebudeme musieť znova počkať 5 rokov.

Vzrušujúce odhalenie

Štúdio Fox označilo film Alien: Covenant ako drúhú časť z trilógie prequelov ku originálnemu Votrelcovi. Ridley Scott nám v rozhovore s Sydney Morning Herald prezradil, že na natáčanie tretej kapitoly trilógie prequelov bude pripravený už rok po tom, čo sa Covenant dostane do kín. Taktiež sa dozvedáme, že scenár ku ďalšiemu pokračovaniu už je hotový. To, že je pripravený tak dlho dopredu zdôvodnil nasledovne:

“Jednoducho musíte očakávať nejaký ten úspech, po ktorom by bolo lepšie, ak by ste už boli pripravený. Nechcete dvoj-ročnú pauzu. Pripravený preto budem už budúci rok.”

alien: covenant trailer

Zdroj: denofgeek.com

Od Scotta sme sa nedozvedeli, kto je za scenár nie-tak vzdialeného pokračovania zodpovedný. Špekulácie ale nasvedčujú, že by to nemohol byť nikto iný, ako John Logan. Ten so Scottom už spolupracoval na legendárnom filme Gladiátor a aj nedávno na nadchádzajúcej snímke Alien: Covenant (spolu s Dante Harperom). Dvaja talentovaní scenáristi už pravdepodobne zistili, ako bude príbeh pokračovať a dokonalo sa zhodoval s režisérovou víziou.

Alien: Covenant sa do slovenských kín dostane už 18. mája 2017. Pokračovanie sa začne natáčať zhruba o rok. Tešíte sa rovnako, ako my?

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  FilmyTrailery

  Pokračovanie filmu Vlak do Pusanu dostáva oficiálny trailer. Vyzerá rovnako dobre ako jeho predchodca?

  Filmy

  Film Morbius nakoniec tento rok neuvidíme. Koľko musí upír počkať?

  Filmy

  Nový animovaný Mortal Kombat prichádza s prvou ukážkou. Zverejňuje aj dátum vydania

  Filmy

  Sony posúva všetky letné filmy na rok 2021. Na aké filmy si musíme počkať?

  Pridaj komentár