Pokračovanie animovaného filmu Tintinove dobrodružstvá nie je mŕtve! Steven Spielberg prezradil, ako je na tom vývoj.

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Legendárny režisér Steven Spielberg má na konte svetoznáme projekty ako Jurský park, Zachránte vojaka RyanaE.T. – Mimozemšťan alebo ikonickú sériu Indiana Jones. Veľa ľudí si však bohužiaľ jeho meno nespája s nádherným animovaným filmom Tintinove dobrodružstvá, ktorý priniesol v roku 2011. Na Rotten Tomatoes si Tintin vyslúžil 74%, zatiaľ čo na IMDb pridali desatinnú čiarku – 7,4/10. My osobne by sme filmu ešte prilepšili, a tak sa už teraz nevieme dočkať pokračovania. Od vydania prvej časti však ubehlo už sedem rokov a my sme až doposiaľ netušili, či projekt nadobro umrel. Steven Spielberg ale jasne povedal, kedy film Tintinove dobrodružstvá 2 konečne (ne)uvidíme

Digitálny Tintin a jeho animovaná predloha
Digitálny Tintin a jeho komiksová predloha, Zdroj: youtube.com

Pokračovanie animovaného filmu Tintin

V Londýne prebiehala tlačovka pre Spielbergov pripravovaný film Ready Player One, kde sa vyjadril ohľadom pokračovania Tintina. Štafetu však po ňom prebiere druhý legendárny režisér – Peter Jackson, ktorý má na svedomí nezabudnuteľnú trilógiu Pána prsteňov!

„Peter Jackson musí urobiť druhú časť. Normálne, pokiaľ pôjde všetko po priadku, začne čoskoro pracovať na scenári,“ Povedal Steven Spielberg portálu Premiere. „Keďže animácia filmu trvá dva roky, tak film netreba čakať najbližšie tri roky. Ale Peter pri tom zostane. Tintin nie je mŕtvy!“

Steven nás teda uistil, že film neuvidíme najbližšie tri roky. Dôležitou správou však je, že sa pokračovanie určite dočkáme, a naozaj sa o neho postará ikonický Peter Jackson.

V role kapitána Haddocka sme videli Andyho Serkisa
V role kapitána Haddocka sme videli Andyho Serkisa, Zdroj: netflix.com

Filmová séria Tintinove dobrodružstvá je adaptáciou komiksov, ktoré vytvoril belgický kresliar a scenárista komiksov Hergé. Podľa dostupných informácií sa spojí snímka Tintinove dobrodružstvá 2 komiksy Prisoners of the SunThe Seven Crystal Balls. O nádhernú animáciu sa opäť postará to najlepšie štúdio v obore – Weta Digital. Práve oni dokázali pri natáčaní série Pán prsteňov preniesť úžasný výkon Andyho Serkisa na postavu Golluma. Rovnaká technológia bude samozrejme použitá aj pri výrobe pokračovania Tintina.

Už teraz sa tak neuveriteľne tešíme, čo si pre nás Peter Jackson pripraví. Pravdepodobne ho pri tom bude ako výkonný producent kontrolovať Steven Spielberg, a tak sa naozaj nemáme čoho obávať!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -