Pokračovanie Escape Room je tu aj s dátumom premiéry! Ide o zrod novej série Saw?

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Začiatkom tohto roka sme si pozreli film Escape Room. Úprimne, nemali sme od neho veľké očakávania, no oslovil nás svojím príbehom. Dej nevyčnieval originalitou, no jednoduchý nápad skupinky ľudí, ktorá sa musí prebojovať cez životu nebezpečné prekážky, nás zaujme vždy. Tento počin to však doviedol o krok ďalej. Na samotnom konci filmu nás totižto tvorcovia navnadili na pokračovanie Escape Room, z ktorého by sa mohla vykľuť veľká séria! Pôjde o novodobé Saw?

escape room recenzia
Zdroj: v.qq.com

Pokračovanie Escape Room

Prvý Saw nám ešte v roku 2004 dokázal, čo je na filme dôležité. Nejde ani tak o technickú kvalitu, ale skôr o samotný nápad – to je to, čo divákov presvedčí o návšteve kina. Aj preto si dokázal zarobiť takmer stonásobok toho, čo stála produkcia. Escape Room bol taktiež natočený za relatívne skromný rozpočet, v tomto prípade 9 miliónov. V kinách si však celosvetovo zarobil krásnych 119 miliónov dolárov. O to viac dáva zmysel novinka, ktorú sme sa dnes dozvedeli.

Portál Deadline oznamuje, že štúdio Columbia Pictures dalo zelenú filmu Escape Room 2. Na konci jednotky sme jasne videli, že tvorcovia sa chcú vydať trochu iným smerom. Práve ohlásené pokračovanie im túto možnosť ponúkne, pričom sme veľmi zvedaví, kam nás nakoniec zavedú. Druhý, a dosť možno nie posledný diel tejto série, by sme s v kinách mali pozrieť v apríli roku 2020. Prinesú nám ho tvorcovia originálu, teda režisér Adam Robitel, scenárista Bragi F. Schut a producent Neal H. Moritz.

escape room recenzia
Zdroj: rottentomatoes.com

Ako sa vám páčil pôvodný Escape Room? Ste radi, že vďaka jeho úspechu sa dočkáme aj pokračovania, ktoré pravdepodobne začne veľkú filmovú sériu? Vaše názory nám zanechajte v komentároch!

Zdroj: deadline.com, geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -