Tešili ste sa na pokračovanie filmu Alien: Covenant? Pravdepodobne sa ho nedočkáme!

Nenechajte si ujsť

Filip Scherhaufer
Filip Scherhaufer
They've done studies you know... 60% of the time, it works every time.

Ako to vyzerá s pokračovaním filmu Alien: Covenant?

Ak sa na Ridleyho Scotta bude v roku 2017 na niečo spomínať, bude to najmä kvôli filmu All The Money In The World, ktorý zatiaľ dostáva veľkú oscarovú kampaň. Jeho film o skutočnej udalosti s vtedajším najbohatším mužom na svete však vôbec nie je tento rok jeho jediný. V máji sme totižto boli svedkami ďalšieho rozšírenia jeho ikonického univerza o Votrelcoch, Alien: Covenant. No a ten sa bohužiaľ neujal tak dobre, ako mal.

Nikto film vyslovene nenávidel, no dostal veľmi priemerné recenzie. Na rottentomatoes si drží 68% skóre od kritikov, no a 56% skóre od ľudí. Najhoršie na tom ale je, že Ridley už dávno plánoval urobiť ešte jeden film. Pôvodne chcel vytvoriť prequelovú trilógiu, ktorá mala pozostávať z filmov Prometheus-Awakening-Covenant s tým, že Covenant uzatvára túto kapitolu a mieri rovno do pôvodného filmu. Awakening, síce druhý diel v novej sérii sa teda mal točiť ako posledný. Toho sme sa ale nikdy nedočkali (neskôr prišli informácie, že Awakening bol názov pre priame pokračovanie ságy, ktoré vtedy plánoval Neill Blomkamp), a Ridleyho plány na pokračovanie sa zmenili na Covenant 2.

Ridley Scott na natáčaní filmu Alien: Covenant; Zdroj: empireonline.com

Toho sa však asi tiež nedočkáme, kedže štúdio natáčanie zrušilo. Či za to môže odkúpenie 20th Century Fox štúdiom Disney nevieme. Zatiaľ sa však na povrch dostala informácia o tom, že natáčanie v Sydney sa zrušilo a rekvizity boli vraj rozpredané na aukcii. Nič teda nie je zatiaľ vyslovene zrušené, ale skôr odložené. Či sa teda dočkáme ešte jedného návratu do tohto ikonického sveta netušíme. Určite by však bolo dobré, aby tvorcovia toľko neotáľali. Ridley Scott tu s nami nebude naveky, no a vo veku 80 rokov začať ďalší takýto veľký film bude náročné aj pre neho. Mal by však tento votrelcovský vesmír ešte pokračovať, alebo je lepšie, ak bol Alien: Covenant poslednou kapitolou?

Vy nám povedzte. Páčil sa vám Covenant? Chcete pokračovanie? Máte vlastne záujem vidieť ešte niečo z tohto sveta? Napíšte nám do komentárov.

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -