Godzilla a Kong si opäť raz zmerajú sily. Pokračovanie MonsterVerse dostalo dátum vydania!

Nenechajte si ujsť

Šimon Patkoš
Šimon Patkoš
Drahý čitateľ, volám sa Šimon, ale prezývajú ma Špatkoš. Študujem scenáristiku a popri písaní sa venujem aj perokresbe. Od nepamäti som veľkým fanúšikom Votrelca, Lovecrafta a čohokoľvek nadprirodzeného. Vkuse chodím do kina a na stole mám vždy rozčítaného nejakého toho Marquéza. A hej, 11 rokov hrám League of Legends.

Pokračovanie filmu Godzilla vs Kong

V šoubiznise asi neexistujú známejšie obludy, ako je Godzilla a King Kong. Vo svojom resumé majú kopy filmov, hier a ďalších médií oslavujúcich ich schopnosť ničiť mestá a dokazovať človeku, aký je vlastne malý. Prvý krát sa stretli v roku 1962 v japonskom filme King Kong vs. Godzilla. Od vtedy už ubehlo viac než šesťdesiat rokov a v roku 2021 sa stretli znova vo filme Godzilla vs. Kong od štúdií Legendary a Warner Bros.

Postupne budované MonsterVerse sa začalo v roku 2014 filmom Godzilla. Potom prišiel Kong: Ostrov lebiek a následne Godzilla II: Kráľ monštier. Tvorcovia vtedy dostali perfektnú príležitosť na crossover, ktorý, ako sa zdá, bol pre legendárne obludy začiatkom novej éry.

godzilla
Zdroj: webnoviny.sk

Na rozdiel od predošlých filmov z MonsterVersu bol Godzilla vs. Kong finančný úspech, čo bolo za čias pandémie veľkolepým triumfom. Film si síce nezískal srdcia kritikov, ale zdá sa, že ľudia sa radi pozerajú na to, ako sa božsky pôsobiace obludy bijú a zanechávajú za sebou deštrukciu.

S prerastenou opicou a japonským jašterom sa vráti aj režisér

Warner Bros. teda pred pár dňami očakávane ohlásilo, že crossover dostane pokračovanie v roku 2024. Očakáva sa, že zatiaľ bezmenné pokračovanie filmu Godzilla vs Kong sa začne natáčať v Austrálii už tento rok. Zatiaľ môžeme s istotou povedať len to, že herec Dan Stevens bol obsadený do nezverejnenej úlohy. Všetko ostatné je veľkými štúdiami dôkladne zatajované. Pokračovanie filmu Godzilla vs. Kong tiež spojí Stevensa s režisérom Adamom Wingardom, ktorý znova zasadne na režisérsku stoličku. Wingard stál aj za filmom The Guest. Tým si vyslúžil kritické uznanie za svoju réžiu, ale aj pre Stevensov výkon.

godzilla vs kong
Zdroj: continental-film.sk

Zostáva už iba vyčkávať na ďalšie informácie o tom, aký bude herecký ansámbel a hlavne na to, aká obluda bude proti Godzille a Kongovi bojovať tentokrát. Existujú nepotvrdené dohady, že Legendary a Warner Bros. by sa tentokrát mohli obrátiť na obľúbený námet starých fanúšikov – Son of Kong. Dej filmu z roku 1933 sa odohráva rok po Kongovej smrti v New Yorku. Režisér, ktorý Konga do mesta priniesol, sa vracia na ostrov lebiek a objavuje tam menšiu a zhovievavejšiu verziu obrovskej opice.

Son of Kong, Baby Godzilla, Gigan alebo Biolante?

Vôbec by ma neprekvapilo, kebyže tvorcovia siahnu po tejto látke. Kong je práve teraz vládcom podzemného sveta a bude potrebovať novú motiváciu, aby vyliezol za Godzillou a znova si to s ňou rozdal. Možno to ale bude práve naopak. Čo ak bude musieť Godzilla ísť za Kongom? Tým by tvorcovia mohli viac preskúmať skrytý podzemný svet, kde sa môže skrývať oveľa viac, než nám bolo ukázané v prvom filme. Či už spiaca hrozba, alebo neočakávaný spojenec.

Son of Kong
Zdroj: tcm.com

Pôvodná séria filmov o japonskom jašterovi ponúka viac než mnoho možností a je len otázkou času, kedy sa MonsterVerse rozrastie o príšery ako napríklad Gigan, Angurius, Destoroyah a mnoho ďalších. Niektoré z týchto bytostí by sa mohli objaviť aj v pripravovanom seriáli od Apple TV+.

Tešíte sa na návrat Godzilly a Konga? Chceli by ste vidieť Kongovho syna, alebo máte iný tip na to, čo medzi dvomi obludami rozbehne ďalší konflikt? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -