Režisér filmu Mad Max: Zbesilá cesta žaluje štúdio Warner Bros. Uvidíme niekedy pokračovanie alebo spin-off o Furiose?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

V roku 2015 priniesol režisér George Miller spolu so štúdiom Warner Bros. film, ktorý prekvapil snáď každého. Snímka Mad Max: Zbesilá cesta neskôr dostala neuveriteľných 10 nominácií na Oscara, pričom premenila až 6 z nich. Herci v hlavných úlohách – Tom Hardy a Charlize Theron boli samozrejme otvorení pokračovaniu. Film bol úspešný, zarobil a ešte aj vyhral zlaté sošky. Ako je teda možné, že sme doteraz nič nepočuli o pokračovaní? Režisér George Miller a jeho spoločník a producent Doug Mitchell sa totižto dostali do súdneho sporu so štúdiom Warner Bros. A práve tieto nezhody stále oddiaľujú akékoľvek pokračovanie alebo spin-off filmu, o ktorý by mala herečka Charlize Theron záujem.

Uvidíme pokračovanie filmu Mad Max?

V skratke, režisér a producent vlastnia firmu Kennedy Miller Mitchell, ktorá mala dostať bonus 7 miliónov dolárov, ak by finálna hodnota filmu nepresiahla 157 miliónov dolárov. Štúdio Warner Bros. však tvrdí, že film tento rozpočet prekročil a firma tak nemá nárok na bonus. Bližšie informácie ohľadom sporu a žaloby nájdete v tomto článku, ktorý sme vám priniesli ešte v novembri minulého roku. Ako je na tom teda spor po pol roku? Nuž, je možné, že pokračovanie filmu už nikdy neuvidíme. Millerova žaloba totižto jasne hovorí, že vzťahy medzi ním a štúdiom sú „zničené“ a že „spolu v budúcnosti nemôžu pracovať na akýchkoľvek pokračovaniach„.

Fanúšik Mad Maxa
Zdroj: HBO.com

V tomto prípade by sme tak nikdy neuvideli ani spin-off s Furiosou. Vtipné je, že iba pár hodín dozadu vyšiel rozhovor portálu Screenrant s herečkou Charlize Theron. Tá práve propaguje svoj nový film Tully a počas rozhovoru sa jej spýtali, či niekedy uvidíme sólový film s Furiosou. Nepovedala síce, ako je na tom samotná snímka, no prezradila jej osobné pocity:

„Dúfam v to. Milujem tú postavu a páčilo sa mi pracovať s Georgeom Millerom, a pokiaľ by bol na palube, súhlasila by som. Chcem tým povedať, že by som toho súčasťou bola už od začiatku. Pracovať s Georgom Millerom je ako práca s Jasonom Reitmanom. Nepotrebovala by som vidieť ani scenár, naozaj mu verím a je to výborné, pokiaľ máte k filmárovi taký prístup“.

My taktiež dúfame v to, že sa pokračovania alebo spin-offu dočkáme. Akékoľvek novinky ohľadom sporu vám ihneď prinesieme!

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -