Filmy

Režisér filmu Mad Max: Zbesilá cesta žaluje štúdio Warner Bros. Uvidíme niekedy pokračovanie alebo spin-off o Furiose?

V roku 2015 priniesol režisér George Miller spolu so štúdiom Warner Bros. film, ktorý prekvapil snáď každého. Snímka Mad Max: Zbesilá cesta neskôr dostala neuveriteľných 10 nominácií na Oscara, pričom premenila až 6 z nich. Herci v hlavných úlohách – Tom Hardy a Charlize Theron boli samozrejme otvorení pokračovaniu. Film bol úspešný, zarobil a ešte aj vyhral zlaté sošky. Ako je teda možné, že sme doteraz nič nepočuli o pokračovaní? Režisér George Miller a jeho spoločník a producent Doug Mitchell sa totižto dostali do súdneho sporu so štúdiom Warner Bros. A práve tieto nezhody stále oddiaľujú akékoľvek pokračovanie alebo spin-off filmu, o ktorý by mala herečka Charlize Theron záujem.

Uvidíme pokračovanie filmu Mad Max?

V skratke, režisér a producent vlastnia firmu Kennedy Miller Mitchell, ktorá mala dostať bonus 7 miliónov dolárov, ak by finálna hodnota filmu nepresiahla 157 miliónov dolárov. Štúdio Warner Bros. však tvrdí, že film tento rozpočet prekročil a firma tak nemá nárok na bonus. Bližšie informácie ohľadom sporu a žaloby nájdete v tomto článku, ktorý sme vám priniesli ešte v novembri minulého roku. Ako je na tom teda spor po pol roku? Nuž, je možné, že pokračovanie filmu už nikdy neuvidíme. Millerova žaloba totižto jasne hovorí, že vzťahy medzi ním a štúdiom sú “zničené” a že “spolu v budúcnosti nemôžu pracovať na akýchkoľvek pokračovaniach“.

Fanúšik Mad Maxa

Zdroj: HBO.com

V tomto prípade by sme tak nikdy neuvideli ani spin-off s Furiosou. Vtipné je, že iba pár hodín dozadu vyšiel rozhovor portálu Screenrant s herečkou Charlize Theron. Tá práve propaguje svoj nový film Tully a počas rozhovoru sa jej spýtali, či niekedy uvidíme sólový film s Furiosou. Nepovedala síce, ako je na tom samotná snímka, no prezradila jej osobné pocity:

“Dúfam v to. Milujem tú postavu a páčilo sa mi pracovať s Georgeom Millerom, a pokiaľ by bol na palube, súhlasila by som. Chcem tým povedať, že by som toho súčasťou bola už od začiatku. Pracovať s Georgom Millerom je ako práca s Jasonom Reitmanom. Nepotrebovala by som vidieť ani scenár, naozaj mu verím a je to výborné, pokiaľ máte k filmárovi taký prístup”.

My taktiež dúfame v to, že sa pokračovania alebo spin-offu dočkáme. Akékoľvek novinky ohľadom sporu vám ihneď prinesieme!

Adam Martiš
About author

Volám sa Adam, mám 19 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  FilmyOdporúčame

  Štúdio Warner Bros. odhalilo dátumy vydania filmov Matrix 4 a The Flash

  Filmy

  Film Šťastný nový rok ovládol kiná, je aktuálnou jednotkou návštevnosti

  FilmyVýber šéfredaktora

  Chystá Disney novú Planétu opíc? Režisér šokoval fanúšikov týmto prehlásením

  FilmyOdporúčameTrailery

  Krásna Gal Gadot sa vracia v prvom traileri na film Wonder Woman 1984

  Pridaj komentár