Brutálny film Upgrade sa dočká pokračovania, no nebude to vo filmovej podobe

Nenechajte si ujsť

Filip Glezgo
Filip Glezgo
Volám sa Filip a študujem na Akadémii umení v BB. Kinematografia je vášeň, bez ktorej by som si nevedel predstaviť každodenný život. Tiež sa zaujímam o psychológiu, šport a prírodu. Jediné, čo mi v lete chýba, je zima... Už veľmi dlho som zmiereným s tým, že užívanie si krásy pohyblivých obrázkov na veľkom plátne, bude naveky mojim jediným prekliatím.

Pokračovanie filmu Upgrade

Jeden z najlepších akčných a stále málo poznaných filmov z roku 2018 je perfektný Upgrade. Režisér a scenárista Leigh Whannell, ktorý nám priniesol tento svieži sci-fi závan, je pripravený natočiť pre spoločnosť Blumhouse Productions ešte aj seriálové pokračovanie.

Ako showrunner série je uvedený Tim Walsh (Treadstone) a postupne sa pridajú scenáristi ako Krystal Ziv HoughtonJames Rolan, ktorí pracovali na vraždiacej televíznej sérii The Purge.

Upgrade
Zdroj: hotcorn.com

Po tom, čo Greyova (Logan Marchall-Green) manželka bola zabitá počas brutálneho prepadnutia, ktoré zasa jemu ochromilo skoro celé telo, ho oslovil miliardársky vynálezca s experimentálnym liečením, ktoré jeho končatiny doslova vylepšia vo všetkých smeroch. Liečba – implantát umelej inteligencie nazývaný STEM – dáva Grayovi nečakané fyzické superschopnosti.

Pokiaľ pochopí možnosti využitia tohto systému, s ktorým dokáže aj komunikovať, rozhodne sa brutálne pomstiť tým, ktorí ho pripravili o všetko, čo mal. Film dosiahol úspech ako aj u kritikov, tak aj nadšených fanúšikov.

Upgrade
Zdroj: marianithomas.wordpress.com

Za málo peňazí veľa muziky

Jeho precízna réžia miešala jednoduchý motív pomsty, ktorý bol ale okorenený originálnym humorom, ako aj surovými akčnými scénami. Rozpočet k Upgrade sa pohyboval iba okolo 3 miliónov dolárov a prišiel si na takmer trojnásobok.

Seriál nám ponúkne bližšiu budúcnosť po filme a bude sa snažiť rozšíriť vesmír o umelej inteligencii STEM. Dostaneme nového hostiteľa, ktorému vláda povolila využívať tento technický super čip na bojovanie s organizovaným zločinom.

Autor, ktorý ma rozhodne talent na strašidelné príbehy

Pre filmára Whannella to bude prvý pokus uspieť na televíznej pôde. Už 15 rokov ale pôsobí v celkovej oblasti filmu, takže skúseností má na rozdávanie. Spoločnosť Blumhouse s ním spolupracovala napríklad už aj na minuloročnom horore Neviditeľný a ságe Insidious, v ktorej Whannell pôsobil ako scenárista a v tretej časti sa ujal aj réžie.

Okrem týchto dvoch hororových projektov je známy ale aj za svoju výpomoc a spoluprácu pri vzniknutí filmovej série Saw. V roku 2004 Whannell spolu s dnes už úspešnejším Jamesom Wanom (Rýchlo a Zbesilo 7, V zajatí démonov) dali za vznik vrahovi Jigsaw a jeho zvrátených hier plných odrezaných končatín a hádaniek.

Leigh Whannell; Zdroj: imbd.com

Leigh Whannell je známy ako aj herec a v prvej časti si strihol hlavnú úlohu. Taktiež účinkoval aj iných filmoch svojho priateľa Wana. Napríklad v Insidious, alebo sa mihol aj v najnovšom Aquamanovi od DC. James Wan a Leigh Whannell spolupracujú s menšími prestávkami už od zoznámenia zo školy.

Ako vidno, režisér a spoločnosť Blumhouse vidia v tejto látke stále potenciál a preto nám oznamujú, že sa najbližšie roky môžeme tešiť na pokračovanie tohto, možno nie originálneho, ale šikovne a talentovane vytvoreného akčného príbehu.

Tešíte sa na seriálové pokračovanie filmu Upgrade? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: comingsoon.net

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -