Ďalší film zo sveta World of Warcraft je vo výrobe. Dočkáme sa pokračovania filmu Warcraft: Prvý stret?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Pokračovanie filmu Warcraft je vo vývoji

Fanúšikovia fantasy si určite dobre pamätajú na film Warcraft: Prvý stret z roku 2016, ktorý sa stretol s veľmi rozporuplnými hodnoteniami. Kritici túto videohernú adaptáciu úplne pochovali, naopak bežní diváci by veľmi radi videli pokračovanie filmu Warcraft. Výborným príkladom je hodnotenie na stránke Rotten Tomatoes. Pri hodnotení kritikov tam po 231 recenziách svieti biedne číslo 28%, zatiaľ čo od bežného publika po 31 603 hodnoteniach získalo skóre 76%.

Najhoršie ale je, že sa filmu nedarilo ani po finančnej stránke. V Spojených štátoch zarobil len 47,4 miliónov amerických dolárov a v ostatných krajinách 391,7 miliónov. Celosvetovo to tvorí 439 miliónov, pričom len rozpočet na produkciu stál 160 miliónov amerických dolárov. Warcraft tak potreboval zarobiť aspoň 450 miliónov, aby vychádzal bez straty a zisku. Aj napriek tomu sa v tom čase jednalo o najlepšie zárobkový videoherný film všetkých čias, dokým ho minulý rok z trónu nezosadil Detektív Pikachu.

Zdroj: newbsauce.com

Warcraft: Prvý stret sa síce stal prepadákom ako u kritikov, tak aj po finančnej stránke, no štúdio Legendary Pictures naň podľa všetkého stále nezanevrelo. Veľmi dobre známym menom vo svete filmových klebiet je Daniel Ritchman, ktorý prichádza s novou informáciou priamo z Hollywoodu. Podľa jeho slov je vo výrobe nový film založený na obrovskej videohernej sérii World of Warcraft. Tento relatívne dôveryhodný zdroj tvrdí, že vo vývoji je film Warcraft 2, hlavne kvôli popularite hry a prvého filmu mimo Spojených štátov, hlavne v Číne.

Čo mal presne režisér v pláne?

Réžiu prvej časti mal na starosti Duncan Jones (Moon, Zdrojový kód), ktorý sa v minulosti už niekoľkokrát vyjadril k pokračovaniu. Pôvodne chcel nakrútiť celú trilógiu a z pokračovaní by bol viac než len nadšený. Čo sme vám už dávnejšie odhalili, boli plány, ktoré by sa mali stať náplňou druhej časti.

film warcraft 2
Zdroj: hdqwalls.com

Vo filme Warcraft 2 by sme okrem brnenia Doomplate pre Ogrima videli aj Dalaran pristáť v horách Alterac a šírenie mágie po zmene postoja konkláve Kirin Tor po smrti Llanea Wrynna. Medzi hlavné udalosti v príbehu orkov by patrilo uväznenie Go’ela (Thralla) a násilný pokus o oslobodenie. Vo veci aliancie sa režisér vyjadril zhovievavejšie – vieme len, že Khadgar “otvorí Pandorinu Skrinku” a nasledovať budeme príbeh Lothara a Variana.

Teraz nám neostáva nič iné ako čakať na oficiálne potvrdenie toho, či je pokračovanie filmu Warcraft naozaj vo výrobe. Opäť upozorňujeme, že sa zatiaľ jedná o nepodložené informácie. Na druhú stranu, tie pochádzajú od Daniela Ritchmana, ktorý sa preslávil svojimi pravdivými chýrami a fámami z Hollywoodu.

Ako sa film Warcraft: Prvý stret páčil vám? Chceli by ste vidieť pokračovanie? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -