Seriály

Tvorca hovorí, že pokračovanie Haunting of Hill House bude “oveľa strašidelnejšie”

Minuloročný seriál The Haunting of Hill House pohltil hádam každého milovníka hororov. Strašidelných seriálov predsa neexistuje mnoho a Netflix nám zrovna priniesol jeden z najkvalitnejších. Režisér Mike Flanagan (Oculus, Ouija: Origin of Evil) teda hneď po skončení prvej série sľúbil, že sa dočkáme pokračovania.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Dozvedeli sme sa, že sa seriál vydá antologickou cestou, takže sa každá séria zameria na iný príbeh s novými postavami. Pokračovanie teda bude niesť názov The Haunting of Bly Manor a bude adaptované z literárneho diela The Turn of the Screw. O to sa v roku 1898 postaral spisovateľ Henry James, zatiaľ čo prvá séria vznikla podľa knihy od autorky Shirley Jackson.

O čom bude pokračovanie Haunting of Hill House?

Druhá séria rozpovie príbeh vychovávateľky, ktorú stvárni herečka Victoria Pedretti. Tá je najatá na to, aby sa postarala o dvoch súrodencov. Avšak, niekoľko duchov v ich sídle preukáže nadprirodzenú moc nad deťmi. Herecké obsadenie doplní Oliver Jackson-Cohen a podľa všetkého aj Carla Gugino, teda herci z prvej série.

Flanagan sám potvrdil, že uvidíme aj “ďalších známych hercov z prvej série.” Pokiaľ vám antologické série nie sú známe, tak najlepším príkladom je seriál American Horror Story. V každej sérii vidíme rovnakých hercov, ktorí však hrajú úplne iné postavy – pretože ide o rozdielny príbeh. Rovnakou cestou sa vyberie aj Haunting of Hill House.

TOP 10 vecí, ktoré ste si možno nevšimli v The Haunting of Hill House

Zdroj: hdwallpapers.in

Tvorca seriálu práve aktívne vyvíja druhú sériu, ktorú by sme mali vidieť už budúci rok. Sám o nej prezradil, že bude “oveľa strašidelnejšia ako prvá séria.” Aby toho nebolo málo, už čoskoro príde na Blu-Ray režisérska verzia prvej série. Tá bude predĺžená o rôzne scény, ktoré sme na Netflixe nemali tú možnosť vidieť. Režisér ukáže všetky časti v ich originálnej forme, pričom na Netflixe museli byť zostrihané.

Okrem iného Mike Flanagan pracuje aj na celovečernom filme Doctor Sleep, ktorý sa do kín dostane už 7. novembra 2019. Ide o pokračovanie legendárneho hororu The Shining/Osvietenie, ktorý v roku 1980 natočil kultový režisér Stanley Kubrick. Bude teda veľmi ťažké naplniť jeho topánky…

Tak čo, tešíte sa na druhú sériu s názvom The Haunting of Bly Manor? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: screenrant.com, geektyrant.com

About author

Volám sa Adam, mám 20 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  Seriály

  Seriál Rick a Morty sa vracia s novými epizódami. Kedy ich uvidíme?

  Seriály

  Obrovský šok pre fanúšikov seriálu Game of Thrones. Naozaj chystajú TOTO?

  Seriály

  Seriál Loki bude aj osobnou drámou. Čo prezradil jeho tvorca?

  Seriály

  Nový trailer ku krátkometrážnemu seriálu Survive nám ukazuje herečku Sophie Turner v mrazivom boji o prežitie

  Pridaj komentár