Máme sa tešiť na pokračovanie hry Alien: Isolation? Všetko tomu nasvedčuje!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Najčítanejšie za 7 dní

V roku 2014 nám herní vývojári zo štúdia The Creative Assembly priniesli titul Alien: Isolation, ktorý vôbec nezapadal do šablóny ostatných hier s votrelcami. Ako sa teda tento titul líšil od tých ostatných? Nuž, išlo o naozaj podarenú hru. A taktiež nešlo o strielačku, ale o poriadny stealth/survival horor.

Sám som veľkým fanúšikom tejto hry a dovolím si tvrdiť, že ide o jednu z najlepších hororoviek na hernom trhu. Rovnaký názor však majú aj skoro všetci ostatní hráči a dokonca to potvrdzujú aj hodnotenia a recenzie. Prečo sme sa teda ešte nedočkali pokračovania? Hlavným dôvodom boli slabšie predaje, než si vydavateľstvá predstavovali.

Pokračovanie hry Alien: Isolation?

Najnovšie informácie nám však našepkávajú, že by sme sa naozaj mohli dočkať pokračovania. A pokiaľ nie pokračovania, tak aspoň rozdielneho titulu zo sveta votrelcov. Štúdio 20th Century Fox si totižto zaregistrovalo značku Alien: Blackout, ktorú zapísali pod „herný software, počítačová hra a videoherný software“. Nemusíte sa teda strachovať, že by išlo o pokračovanie filmovej série.

Tu však prichádza veľký otáznik. Začiatkom tohto roku totižto bolo potvrdené, že vývojárske štúdio Cold Iron Studios pracuje na novej „votrelčej“ hre. Tá však nemá mať nič spoločné s Alien: Isolation a malo by ísť o strielačku s dôležitými prvkami online hrania. Ide teda o jednu a tu istú hru?

Pravdu by sme sa mohli dozvedieť už 6. decembra, kedy nás čaká akcia The Game Awards. Geoff Keighley totižto na svojom Twitteri zdieľal grafiku s popisom „Worlds Will Change„. Na nej taktiež môžeme vidieť veľké písmeno W. Podobné logo má aj fiktívna spoločnosť Weyland-Yutani Corporation, ktorú môžeme poznať práve zo sveta votrelcov.

Okrem iného je ich slogan „Building Better Worlds„. Náhoda? Celý kruh uzatvára legendárny Hideo Kojima, ktorý pár dní dozadu navštívil 20th Century Fox a tiež to zdieľal so svetom. The Game Awards mu na tento tweet odpovedali jednoducho: World will change! Tak toto už naozaj nemôže byť náhoda…

Tak čo, ako to vidíte vy? Myslíte, že sa dočkáme pokračovania Alien: Isolation, alebo pôjde o úplne rozdielny titul? Dúfajme, že sa to dozvieme už na The Game Awards!

Zdroj: pcgamesn.compcgamer.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -