Pokračovanie Jokera je stále vo vývoji. Čo má spoločné s Batmanom Roberta Pattinsona?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Už v roku 2019 bolo veľmi nepravdepodobné, že by štúdio Warner Bros. nenadviazalo na úspech filmu Joker. S rozpočtom niečo málo cez 55 miliónov dolárov sa stal najlepšie zárobkovým filmom s hodnotením R. Na svojom konte má viac ako miliardu dolárov a Oscara za najlepší výkon v hlavnej úlohe pre Joaquina Phoenixa. Problémom je, že posledné roky sa po novinkách ohľadom pokračovania zľahla zem.

V novembri roku 2019 prišla správa o tom, že po neočakávanom úspechu vzniká pokračovanie. Neskôr sa začalo šepkať, že sa Joaquin Phoenix vráti hneď v dvoch pokračovaniach za astronomický honorár. Treba upozorniť, že štúdio, režisér Todd Phillips alebo Phoenix nič oficiálne nepotvrdili. Odvtedy bolo ticho, až dokým server The Hollywood Reporter neprišiel so zaujímavou aktualizáciou.

film Joker
Zdroj: twitter.com

Pokračovanie Jokera je stále vo vývoji

Ich komplexnému článku o príchode čierneho Supermana sme sa dnes už venovali. No spomína sa v ňom aj širší pohľad na pripravované DC projekty vrátane pokračovania Jokera. To je podľa ich slov stále vo vývoji, aj keď bližšie detaily odhalené neboli. Spomínajú film The Flash (2022), ktorý má pôsobiť ako akási spojka medzi ostatnými projektmi. Má otvoriť dvere do filmového multiverza, presnejšie:

„Doposiaľ všetky filmy a TV seriály, s výnimkou The Batman s Robertom Pattinsonom od Matta Reevesa, ktorý má vyjsť v marci, HBO Max spin-off seriálu Gotham PD, a Jokera a jeho plánovaného pokračovania, budú zasadené do rovnakého univerza.“

Ak tomu správne rozumieme, tak všetky doterajšie DC projekty sú súčasťou sveta DC Extended Universe, až na tri výnimky. Jednou bude budúcoročný film The Batman a jeho vedľajší seriál Gotham PD, ktorý dorazí na HBO Max. Treťou výnimkou je práve Joker a „jeho plánované pokračovanie“. Mimo univerza DCEU sa však bude nachádzať aj reboot Supermana s čiernym hercom v hlavnej úlohe.

nový Joker
Zdroj: screenrant.com

Všetky ostatné filmové a seriálové projekty sú súčasťou multiverza, ktoré budúci rok prepojí snímka The Flash. To je nám jasné už odvtedy, čo sa filmový Flash Ezra Miller stretol s tým seriálovým v Crisis on Infinite Earths.

Režisér je pokračovaniu otvorený

Ale späť k pokračovaniu Jokera. Režisér začiatkom roka 2020 naznačil, že je ochotný upísať sa projektu spolu s hercom.

„Keď film zarobí miliardu dolárov a výroba stojí 60 miliónov, je jasné, že k tomu príde. Ale s Joaquinom sme sa vlastne ešte nerozhodli. Sme tomu otvorení. Teda, veľmi rád by som s ním spolupracoval na čomkoľvek. Tak kto vie? Musel by však mať skutočnú tematickú rezonanciu, rovnako ako tento [prvý film], v konečnom dôsledku išlo o traumu z detstva, nedostatok lásky a stratu empatie. Všetky tieto veci skutočne slúžili na to, aby tento film fungoval, takže musíme mať niečo, čo by malo rovnakú tematickú rezonanciu.“

Ste za pokračovanie Jokera, alebo podľa vás nie je nutné? Vaše názory nám napíšte do komentárov.

Zdroj: movieweb.com, hypebeast.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -