Warner Bros. neplánuje pokračovať so Zackom Snyderom. Fanúšikovia bojujú za #RestoreTheSnyderVerse

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Bitku sme vyhrali, ale vojna ešte stále trvá. Internetové hnutie #ReleaseTheSnyderCut dokázalo, že nič nie je nemožné. Od vydania filmu Justice League v roku 2017 fanúšikovia bojovali za to, aby štúdio Warner Bros. vydalo režisérsku verziu. Pôvodnej vízie režiséra Zacka Snydera sme sa o štyri roky neskôr naozaj dočkali a reakcie sú neuveriteľné.

Štúdio dalo Snyderovi druhú šancu, peniaze a kreatívnu voľnosť. Vďaka tomu vznikol 4-hodinový režisérsky zostrih, ktorý zbiera pozitívne hodnotenia ako od fanúšikov, tak aj od kritikov. Avšak pôvodným plánom režiséra bolo vytvoriť celú trilógiu, čo jasne naznačuje aj otvorený koniec filmu Zack Snyder’s Justice League. Dočkáme sa teda pokračovania?

Zack Snyder
Zdroj: heyuguys.com

Vznikne pokračovanie Justice League od Zacka Snydera?

Vojna stále trvá a na sociálnej sieti Twitter absolútne trenduje nové hnutie #RestoreTheSnyderVerse. Jeho cieľom je vydobyť si pokračovanie sveta DCEU, ktoré by viedol Zack Snyder. V takom prípade by sme sa dočkali aj filmov Justice League 2 a Justice League 3, ako to filmár roky dozadu zamýšľal. Bohužiaľ, oficiálne vyjadrenie hrá proti nám.

Túto kapitolu uzavrela vedúca WarnerMedia Studios Ann Sarnoff v rozhovore s portálom Variety. Tvrdí, že SnyderVerse nebude obnovený do hlavnej dejovej línie DC Extended Universe. To znamená, že udalosti filmu Zack Snyder’s Justice League nie sú relevantné pre budúcnosť DCEU, hlavným príbehom stále ostáva Justice League z roku 2017.

Sarnoff poďakovala Snyderovi za jeho veľký prínos pre DC. No zároveň potvrdila, že jeho film značí „zavŕšenie jeho trilógie“. Tým myslí aj snímky Muž z ocele a Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti, ktoré tiež zrežíroval. Pokračovala, že sa teší na „plány, ktoré majú pre všetky multi-platformové postavy DC, ktoré sa práve vyvíjajú,“.

„Vážim si, že majú radi Zackovu prácu, a sme mu veľmi vďační za jeho veľký prínos pre DC. Sme teda naozaj šťastní, že mohol priniesť jeho zostrih Justice League k životu, pretože tak rok dozadu to ešte nebolo v pláne. S tým prichádza zavŕšenie jeho trilógie.“

Zack Snyder Justice League
Zdroj: twitter.com

Na základe jej slov sa má situácia tak, že Warner Bros. ďalej nebude spolupracovať so Zackom Snyderom. Pre budúcnosť sveta DCEU majú odlišné plány, ako tie, ktoré režisér načrtol v Zack Snyder’s Justice League. Príbehy svojich postáv chcú ďalej prezentovať cez rôzne médiá vrátane filmov, televíznych seriálov, videohier a podobne.

Poslednou nádejou ostáva samotná hierarchia spoločnosti AT&T, ktorá je vlastníkom WarnerMedia, HBO Max, štúdia Warner Bros. a ďalších dcérskych spoločností. Vyzerá to tak, že Ann Sarnoff v nej nemá posledné slovo. Jej šéf a výkonný riaditeľ WarnerMedia Jason Kilar je vraj veľkým fanúšikom Snyderovej práce. Uvidíme teda, akým smerom sa situácia pohne.

#ReleaseTheAyerCut

Aby toho nebolo málo, pár hodín po vyjadrení Ann Sarnoff na margo budúcnosti DCEU začal na Twitteri trendovať ďalší hashtag. Ním je #ReleaseTheAyerCut, ktorý si dožaduje ďalšiu režisérsku verziu. Tentokrát sa jedná o film Jednotka samovrahov (Suicide Squad) z roku 2016 od režiséra Davida Ayera. Podobne ako Justice League, aj tento film bol značným spôsobom ovplyvnený štúdiom.

Suicide Squad
Zdroj: collider.com

David Ayer natočil omnoho viac materiálu, väčšina z neho obsahuje vystrihnuté scény s Jokerom herca Jareda Leta, ktoré sa nikdy nedostali do kinoverzie. No v rovnakom rozhovore Sarnoff jasne potvrdila, že režisérsku verziu Suicide Squad nedostaneme.

„Zostrih Davida Ayera vyvíjať nebudeme.“

Na toto vyjadrenie reagoval na Twitteri aj sám režisér David Ayer s jednoduchou otázkou: „Prečo?“.

Samozrejme, fanúšikovia aj naďalej bojujú za budúcnosť univerza Zacka Snydera a vydanie režisérskej verzie Suicide Squad. Predsa keď sa raz podaril #ReleaseTheSnyderCut, tak to môže vyjsť aj tentokrát…

Nižšie do komentárov môžete vyjadriť svoj názor. Myslíte si, že niekedy uvidíme pokračovanie Justice League alebo film David Ayer’s Suicide Squad?

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -